Każdy zna uwielbiane na świecie KFC, ale założę się, że nie kojarzycie przynajmniej 5 z poniższych faktów o tej sieci restauracji, a to już przecież część popkultury. Będziecie mieli czym zabłysnąć w gronie znajomych, albo na… lekcji polskiego (tego nie powiedzą Wam w szkole). Oto 10 ciekawostek obowiązkowych dla każdego fana soczystego kurczaka!

Co łączy Seks w Wielkim Mieście, oscarowego Green Book’a i Stranger Things?

Wszyscy ich bohaterowie uwielbiają kurczaka KFC: Sarah Jessica Parker, pianista Don Shirley  oraz jego kierowca Tony Vallelonga, Nancy i rodzina Harringtonów. Zresztą nie tylko oni – zajadali się nim również bohaterowie Friends, O dwóch takich, co poszli w miasto, Tacy właśnie jesteśmy,  Shameless – Niepokorni. No cóż, nam też trudno mu się oprzeć.

Jakie miejsca Makłowicz poleca zobaczyć w Polsce?

Znany krytyk kulinarny Robert Makłowicz żartował, że jego ulbione miejsca w Polsce to te w pobliżu KFC. Coś w tym jest, w końcu wiadomo, że  kubełek na trasie wchodzi najlepiej.

Wesołego Kurczaka!

Polacy oglądają ,,Kevina Samego w Domu’’, a Japończycy świętują Boże Narodzenie jedząc razem soczyste kawałki kurczaka z KFC. Na świątecznym stole w kraju kwitnącej wiśni nie może zabraknąć specjalnego zestawu: legendarnego kurczaka w świątecznym kubełku, sałatki Colesław i ciasta, podanych na dekoracyjnych talerzykach z KFC. Ta wyjątkowa świąteczna tradycja powstała zupełnie przypadkiem – pracownik KFC usłyszał wyznanie obcokrajowca przebywającego w tym czasie w Tokio, że ten nie mógł nabyć tradycyjnego amerykańskiego indyka, więc świętował zajadając się kurczakiem KFC – a następnie wykorzystał jego historię w kampanii marketingowej. Kubełek KFC na wigilii klasowej – to byłoby iconic!

In my KFC era

KFC może zakręcić w głowie, a niektórym nawet na niej.  Amerykański muzyk i kompozytor Brian Patrick Carroll Buckethead, członek grupy Guns N’ Roses w latach 2000–2004 zasłynął noszeniem ikonicznego kubełka KFC na głowie.

Kiedy nawet kanapka z KFC podróżowała dalej niż Ty…

KFC podbija nie tylko kubki smakowe, ale i przestrzeń kosmiczną. W 2017 roku pikantny Zinger został wysłany od stratosfery podczas misji Zinger01, która była testem balonu Stratollite firmy World View. To jeden mały krok dla Zingera,  ale wielki skok dla ludzkości!

Nie ma dwóch podobnych nocy i… dwóch tych samych kawałków kurczaka z KFC

Kto by się spodziewał, że Wisława Szymborska była fanką KFC? Poetka zamawiała do mieszkania kubełki pikantnych skrzydełek z KFC, a te których nie zjadła, zamrażała na później.  Noblistka dostała nawet voucher od restauracji na nielimitowane posiłki w KFC, który ze względu na skromność zachowała tylko jako pamiątkę. Z chęcią byśmy przygarnęli taki prezent.

Najbardziej chroniona receptura na świecie

Przepis na legendarnego kurczaka KFC w przyprawie składającej się z 11 ziół i przypraw chroniony ma być w specjalnym sejfie z czujnikami ruchu, 24-godzinnym monitoringiem, za betonowym włazem. Zna go tylko kilka osób na świecie, więc Twoja mama, albo koloryzuje rzeczywistość, albo czegoś o niej nie wiesz…

Green flag KFC

To zdecydowanie ekologiczne opakowania, oczywiście w tradycyjnym, dobrym stylu – w czerwono-białe paski. Większość nowych opakowań wykorzystywanych w restauracjach KFC aż w 50 proc. pochodzi z recyklingu. Smash! 

1:0 dla Polski

Kawałek pizzy jest trójkątny, całość okrągła, a pudełko kwadratowe – w KFC wszystko jest prostsze. Nawet nowo otwarte wielofunkcyjne boisko KFC Spot w Ostrowie Wielkopolskim ma kształt kubełka. Co więcej, Polska miała go u siebie jako pierwsza w Europie – to jedyny taki obiekt na naszym kontynencie składający się z boiska do piłki nożnej, kosza i ławeczek do pochillownia ze znajomymi. Chcielibyście taki na swoim podwórku?

Cause we never go out of style

Wiadomo, Taylor jest zawsze na topie, tak samo jak klasyczne, czarne oksy. Bilet na koncert będzie niestety trudniej zdobyć, za to okulary od KFC z filtrem UV 400 dostaniecie za darmo przy zakupie kubełka Hot Shots z sosem pomarańczowym i wielką dolewką. Korzystajcie, póki są dostępne, bo crocsy w kurczakowy print, case na telefon i talerz z nadrukowanymi okruszkami kurczaka to już legendy wcześniejszych realizacji.

I jak, spodziewaliście się tego? Koniecznie wyślijcie znajomym i sprawdźcie, ile znają faktów o KFC

Źródło: NewSeria

Komentarze

Dodaj komentarz