Agata Bronisława Buzek urodziła się 20 września 1976 roku w Pyskowicach, to polska aktorka. Agata Buzek jest córką byłego premiera Polski i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. W połowie lat 80. zachorowała na dziecięce porażenie mózgowe i razem z rodziną wyjechała na dwa lata do Niemiec, gdzie z powodzeniem przeszła leczenie. Ukończyła studia aktorskie w Akademii Teatralnej w Warszawie w 1999 roku i pracuje zarówno jako aktorka, jak i modelka w Paryżu.

Agata Buzek: wiek

Ile lat ma Agata Buzek? w 2023 roku skończyła 47 lat

Agata Buzek: wzrost

Ile ma wzrostu Agata Buzek? 176cm

Agata Buzek: waga

Ile waży Agata Buzek? 56kg

Agata Buzek: media społecznościowe

Agata Buzek: instagram.com/agata.buzek_official/

Agata Buzek: facebook.com/AgataBuzekOfficial/

Agata Buzek: biografia, kariera

Swój debiut filmowy zaliczyła w 1997 roku, a teatralny w 1999 roku w Teatrze Ateneum w Warszawie. Od 2006 roku jest zamężna. W 2007 roku zagrała w odcinku „Fettkiller” niemieckiego serialu kryminalnego Tatort. Odcinek ten został wyemitowany 30 grudnia 2007 roku w ARD. W 2008 roku wcieliła się w rolę Marii w odcinku „Eine Maria aus Stettin” niemieckiego serialu kryminalnego Polizeiruf 110, który został wyemitowany 21 września 2008 roku. Za rolę w filmie „Rewers” z 2009 roku została wyróżniona nagrodą aktorską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2010 roku, a także otrzymała Polską Nagrodę Filmową w 2010 roku. Na Berlinale 2010 została uhonorowana tytułem europejskiej Gwiazdy Młodego Kina wśród dziesięciu młodych aktorów.

30 września 2006 roku w Lublińcu Agata Bronisława Buzek powiedziała sakramentalne „tak” Adamowi Mazanowi, absolwentowi Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który specjalizuje się w teologii i historii sztuki. Ich małżeństwo jest pełne miłości i wspólnych wartości.

W 2018 roku media podawały, że Agata, obecnie znaną aktorkę, utrzymuje związek z utalentowanym aktorem Jackiem Braciakiem[5]. Para zdaje się cieszyć harmonią i wzajemnym wsparciem w ich związku.

Jako osoba publiczna Agata Buzek aktywnie wspiera sprawy humanitarne i jest zaangażowana w działalność na rzecz praw człowieka. Dodatkowo, jest wegetarianką, co jest dla niej nie tylko wyborem żywieniowym, ale także manifestacją troski o środowisko i dobrostan zwierząt. Jej zaangażowanie w te kwestie sprawia, że staje się inspiracją dla wielu ludzi dążących do harmonijnego stylu życia i dbania o wspólne wartości.


Źródło foto:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Agata_Buzek_(2018)_(cropped).jpg

Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz