Agnieszka Barbara Chylińska, urodzona 23 maja 1976 roku w Gdańsku, to wszechstronna artystka znana przede wszystkim jako piosenkarka, autorka tekstów, felietonistka, osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.

Agnieszka Chylińska: wiek

Ile lat ma Agnieszka Chylińska? w 2023 roku skończyła 47 lat

Agnieszka Chylińska: wzrost

Ile ma wzrostu Agnieszka Chylińska? 175cm

Agnieszka Chylińska: waga

Ile waży Agnieszka Chylińska? ok. 50kg

Agnieszka Chylińska: media społecznościowe

Agnieszka Chylińska: instagram.com/agnieszka.chylinska/

Agnieszka Chylińska: facebook.com/AgnieszkaChylinska/

Agnieszka Chylińska: biografia, kariera

W latach 1994–2003 Agnieszka była wokalistką zespołu O.N.A., który święcił sukcesy w gatunkach pop-rocka, hard rocka i heavy metalu. Po rozwiązaniu zespołu w 2003 roku, przez kolejne trzy lata była wokalistką grupy Chylińska, kontynuującej brzmienie z poprzedniego projektu. Od 2009 roku Agnieszka rozwija karierę solową, wydając cztery albumy studyjne: „Modern Rocking” (2009), „Forever Child” (2016), „Pink Punk” (2018) i „Never Ending Sorry” (2022). Jej albumy wielokrotnie zdobywały czołowe miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS, a także otrzymały wiele wyróżnień i nagród, w tym potrójną platynową płytę za wysoką sprzedaż.

Agnieszka Chylińska została laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych, takich jak Eska Music Awards, Superjedynki, Bursztynowy Słowik czy Złota Telekamera. Jej talent został doceniony również poza krajem, o czym świadczy między innymi Paszport „Polityki” z 2002 roku.

Artystka jest córką Barbary i Andrzeja Chylińskich oraz siostrą Wawrzyńca „Variena” Chylińskiego, znanego perkusisty. Już w młodym wieku Agnieszka zaczęła pisać wiersze, a następnie porzuciła naukę, by poświęcić się muzyce. Jej pierwsze kroki na scenie muzycznej wiążą się z zespołem Second Face, a później O.N.A.

Ponadto Agnieszka Chylińska aktywnie działa w mediach, prowadząc audycje radiowe, biorąc udział w talent show i pisząc felietony. Jest również matką trójki dzieci i podziwianą postacią w świecie polskiej muzyki. Jej pasja i zaangażowanie w sztukę przyczyniły się do zdobycia szerokiego grona fanów oraz ugruntowania pozycji w polskim show-biznesie.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Agnieszka_Chyli%C5%84ska,_Sopot_Top_of_the_Top_Festival_2022,_dzie%C5%84_2_16_(cropped_2).jpg
Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz