Aleksander Śliwka, urodzony 24 maja 1995 roku w Jaworze, to polski siatkarz, który swoją karierę rozwija na pozycji przyjmującego, reprezentując barwy narodowe Polski. Jego osiągnięcia na arenie międzynarodowej są imponujące – jest Mistrzem Świata z 2018 roku oraz Mistrzem Europy z 2023 roku. Ponadto, trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów (w latach 2021, 2022 i 2023) oraz odniósł zwycięstwo w Lidze Narodów.

Aleksander Śliwka: wiek

Ile lat ma Aleksander Śliwka? w 2023 roku skończył 28 lat

Aleksander Śliwka: wzrost

Ile ma wzrostu Aleksander Śliwka? 198cm

Aleksander Śliwka: waga

Ile waży Aleksander Śliwka? 83kg

Aleksander Śliwka: media społecznościowe

Aleksander Śliwka: instagram.com/aleksander.sliwka/

Aleksander Śliwka: facebook.com/sliwka.olo/

Aleksander Śliwka: biografia, kariera

Siatkarska pasja Aleksandra ma korzenie rodzinne – zarówno jego ojciec, Jan, jak i matka, Dorota Wojtowicz-Śliwka, byli aktywnymi graczami. Starsza siostra, Marta, kontynuowała tradycję siatkarską, a obecnie angażuje się w trenowanie młodych talentów. Siostra Ania również miała swoje doświadczenia na boisku, jednak obecnie pracuje jako fizjoterapeutka. Rodzeństwo Śliwka wyraźnie jest związane ze sportem, czego przykładem jest również młodszy brat Piotr, również uprawiający siatkówkę. Prywatnie, Aleksander Śliwka jest związany z siatkarką plażową Jagodą Gruszczyńską.

Poza boiskiem, Śliwka angażuje się również w działalność charytatywną, jak to miało miejsce podczas jego udziału w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie przygotował indywidualny trening siatkarski na cele aukcyjne. Jego droga do sukcesu rozpoczęła się w jaworskim klubie Spartakus, gdzie pod okiem trenerki Marty Czyczerskiej rozwijał swój talent. Następnie przeniósł się do Warszawy, aby reprezentować barwy SMS PZPS Spała, gdzie odnosił liczne sukcesy, w tym mistrzostwo Młodej Ligi i tytuł najlepszego zawodnika. Kariera Śliwki to także udział w reprezentacji Polski, gdzie odnosił sukcesy zarówno na arenie juniorskiej, jak i seniorskiej.

Od 2018 roku Śliwka jest związany z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, gdzie kontynuuje swoją sportową drogę, zdobywając kolejne trofea i odnosząc sukcesy zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym podwórku. Jego determinacja i talent sprawiają, że jest jednym z najbardziej obiecujących siatkarzy w Polsce i nie tylko.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aleksander_Sliwka_2018.jpg
Katarzyna M. Kozłowska from Łódź, Poland, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz