Urządzając dom, trzeba pomyśleć nie tylko o jego wnętrzu, ale także odpowiednio zaaranżować otoczenie. Przydomowa przestrzeń musi być funkcjonalna, ale także stylowa. Powinna też korespondować stylistycznie z architekturą budynku. W poniższym artykule podpowiadamy, jak urządzić uroczy ogród angielski – by zyskać funkcjonalną i miłą dla oka przestrzeń.

Altany ogrodowe – najważniejszy element wyposażenia ogrodu

W ogrodzie niezbędne są praktyczne altany ogrodowe (różne modele znajdziesz tutaj: https://nowoczesne-domki.pl/altany-ogrodowe/). Takie drewniane altany ogrodowe spełniają wiele funkcji – wyznaczają przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie, a ponadto są elementem dekoracyjnym.

Drewniana altana ogrodowa może mieć różne wymiary, co pozwala stworzyć przestrzeń, idealnie dopasowaną do potrzeb twojej rodziny. Zadaszona konstrukcja ochroni domowników i gości przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – deszczem, wiatrem lub palącym słońcem. Nic nie przeszkodzi zatem w przyjemnym spędzaniu czasu na zewnątrz.

Taka altana stworzy również idealne miejsce do spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Możesz w niej zorganizować przyjęcie plenerowe lub urządzić grilla. Przestrzeń wewnątrz altany urządzisz według własnych preferencji – możesz wstawić tam stół z krzesłami lub niski stolik kawowy oraz ogrodowe meble wypoczynkowe.

Dopełnieniem ogrodowej aranżacji będą zaś drewniane pergole ogrodowe, przy których posadzisz pnące rośliny.

Drewniane altany ogrodowe w angielskim ogrodzie – jak zaaranżować przestrzeń?

Styl angielski jest niezwykle lubiany przez architektów zieleni. Daje bowiem wiele swobody, jeśli chodzi o aranżację ogrodu. W ogrodzie angielskim stawia się na naturalność i respektowanie naturalnych praw natury. Mile widziane są zatem krzywo rosnące drzewka czy kępy traw, wyglądające jakby wyrosły w danym miejscu zupełnie przypadkowo.

Aby urządzić piękny ogród w stylu angielskim, nie trzeba mieć skrupulatnie opracowanego projektu. Ponadto wytyczone ścieżki czy rabaty nie muszą być regularne i geometryczne. Wprost przeciwnie – uroku dodają wijące się pośród zieleni ścieżki.

W ogrodzie można zaaranżować oczko wodne lub niewielki stawek (uroku doda drewniany mostek).

Obowiązkowymi elementami aranżacji są meble ogrodowe, ławeczki, pergole i wiaty ogrodowe. Centralnym punktem ogrodów są dziś jednak nowoczesne altany ogrodowe. Wykonane z drewna świerkowego lub sosnowego altany doskonale wpisują się w charakter omawianego stylu. Możesz wybrać altanę w naturalnym kolorze drewna lub pomalowaną na biało.

Altana ogrodowa czy nowoczesny domek – co wybrać do swojego ogrodu?

Do wyboru masz różne modele altan ogrodowych, w tym również takie, pełniące funkcję domku. To świetne rozwiązanie, ponieważ dodatkowo zyskujesz przestrzeń do przechowywania (do środka możesz schować na przykład meble ogrodowe, leżaki czy zabawki dzieci). Z kolei taras posłuży do komfortowego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zarówno altanki ogrodowe, jak i domki są dostępne w różnych rozmiarach. Możesz zatem wybrać mały lub nieco bardziej przestronny domek.

Taki domek co do zasady posiada jedno okno, ale możesz zamówić opcję z większą liczbą okien. Dodatkową opcją jest także okiennica, która bez wątpienia doda uroku i świetnie wkomponuje się w aranżację ogrodu w stylu angielskim. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy chcą optymalnie wykorzystać przestrzeń ogrodu i cieszyć się piękną altaną.

Tak naprawdę altanki ogrodowe z drewna doskonale odnajdą się w każdym ogrodzie: klasycznym, modernistycznym, francuskim, rustykalnym itd. Drewno to naturalny i szlachetny materiał, który świetnie komponuje się z zielonym otoczeniem. Nic dziwnego, że jest najchętniej wybierany jako uzupełnienie ogrodów i tarasów.

Komentarze

Dodaj komentarz