Anna Dagmara Dereszowska, urodzona 7 stycznia 1981 w Mikołowie, to wszechstronna polska aktorka teatralno-musicalowa, filmowa, telewizyjna i piosenkarka. Od lat związana z teatrem muzycznym Studio Buffo w Warszawie. Jest córką Krzysztofa Dereszowskiego i Dagmary Kufiety-Dereszowskiej. Posiada starszego brata Andrzeja oraz młodszą siostrę przyrodnią, Julię. Po ukończeniu Prywatnego Studium Muzycznego w Mikołowie i III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach, w 2003 roku zakończyła studia na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Anna Dagmara Dereszowska: wiek

Ile lat ma Anna Dagmara Dereszowska? w 2023 roku skończyła 42 lata

Anna Dagmara Dereszowska: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Dagmara Dereszowska? 170 cm

Anna Dagmara Dereszowska: waga

Ile waży Anna Dagmara Dereszowska? brak informacji

Anna Dagmara Dereszowska: media społecznościowe

Anna Dagmara Dereszowska: instagram.com/dereszowska/

Anna Dagmara Dereszowska: facebook.com/annadereszowskaofficial/

Anna Dagmara Dereszowska: biografia, kariera

Jej debiut sceniczny miał miejsce 14 września 2002 roku, kiedy to zagrała Marię Antonownę w „Rewizorze” Mikołaja Gogola na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od 2003 roku jest aktorką tego teatru, a także współpracuje z Teatrem Studio Buffo i Teatrem Syrena. Swoje talenty aktorskie prezentuje także w teledyskach muzycznych, w tym zespołu De Mono i Buldog, a także jako członkini zespołu Machina del Tango.

Przełomem w jej karierze telewizyjnej była rola Kaliny Fatalskiej w popularnym serialu „Złotopolscy” (2002–2010). Występowała także jako Wiktoria Adasiewicz w serialu „Tango z aniołem” (2006), gdzie także nagrała utwór do czołówki. Kolejny znaczący moment przyszedł wraz z rolą „Korby” w filmie „Lejdis” (2008). W 2009 roku zagrała główną postać w serialu TVN „Naznaczony”. Jej talent piosenkarski wyraził się w albumie „Już nie zapomnisz mnie” (2011), a kolejne role w serialach „Prawo Agaty” (2013–2015) oraz udział w programach rozrywkowych, takich jak „Twoja twarz brzmi znajomo”, spotęgowały jej popularność.

Dereszowska angażuje się także w działalność społeczną, wspierając fundacje takie jak „Akogo?” i „Spełnione Marzenia”. Jej życie osobiste obejmuje związki małżeńskie i rodzicielstwo. Z aktorem Piotrem Grabowskim ma troje dzieci: córkę Lenę (ur. 2008) oraz dwóch synów, Maksymiliana (ur. 2015) i Aleksandra (ur. 2021).


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anna_Dereszowska_(00765).jpg

Paweł Matyka, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz