Anna Jurksztowicz urodziła się w Szczecinie 5 sierpnia 1963 roku, to polska piosenkarka i producentka. Anna Jurksztowicz jest absolwentką wydziału śpiewu Liceum Muzycznego w Szczecinie. Jej pierwszy występ jako wokalistki miał miejsce w 1975 roku, po tym jak dołączyła do amatorskiego zespołu wokalnego muzyki dawnej Musicus Poloniensis, w którym śpiewała do 1980 roku. W latach 1980-1984 była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, która występuje w stylach ewangelicznej i duchowej. W latach 1980, 1981 i 1984 brała udział w Konkursie Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”.

Anna Jurksztowicz: wiek

Ile lat ma Anna Jurksztowicz? w 2023 roku skończy 60 lat

Anna Jurksztowicz: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Jurksztowicz? brak informacji

Anna Jurksztowicz: waga

Ile waży Anna Jurksztowicz? brak informacji

Anna Jurksztowicz: media społecznościowe

Anna Jurksztowicz: instagram.com/anna_jurksztowicz/

Anna Jurksztowicz: facebook.com/anna.jurksztowicz.1

Anna Jurksztowicz: https://annajurksztowicz.pl/

Anna Jurksztowicz: biografia, kariera

Jako solistka po raz pierwszy wystąpiła w 1985 roku na XXII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymała I nagrodę za utwór Diamentowy kolczyk z muzyką Krzeszymira Dembskiego i tekstem Jacka Cygana. Piosenka znalazła się na jej pierwszym solowym albumie („Dziękuję, nie tańczę”), wydanym w 1986 roku. Wszystkie zawarte na nim piosenki zostały napisane przez dwóch autorów, a piosenka Stan pogody stał się hitem.

Reprezentowała Polskę na wielu zagranicznych festiwalach i konkursach: na Schlager Festival w Dreźnie w 1986, gdzie otrzymała nagrodę NRD Pop Art Committee Festiwal w Curacao w 1988 r., Konkurs Młodych Artystów Jurmala w 1989 r., Bałtycki Festiwal Piosenki w Karlshamn w 1990 r.

4 października 2020 roku wydała swój jubileuszowy album studyjny („Jestem taka sama”), upamiętniający 35 lat działalności twórczej. Dwa utwory z niej stały się singlami: Kochanie, ja nie wiem , wykonany w duecie z Andrzejem Piasecznym oraz tytułowy Jestem taka sama, który wokalistka wykonała podczas koncertu „Premiery” 57 edycja NFPP w Opolu. Płyta zawiera 14 nowych kompozycji z muzyką Krzysztofa Napiurkowskiego i Krzesimira Dembskiego, a także z tekstami Jacka Cygana, Andrzeja Saramonowicza, Michała Zabłockiego i Patrycji Kozarkiewicz.

Jest drugą żoną kompozytora Kszesimira Dembskiego. Mają dwoje dzieci: Rajimira Dembskiego – kompozytora i Marię Dembską – aktorkę.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anna_Jurksztowicz_(W._Olszanka).jpg

Wojciech Olszanka, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz