Anna Maria Mucha, urodzona 26 kwietnia 1980 roku w Warszawie, jest niezwykle wszechstronną postacią w polskim świecie rozrywki. Jej talent aktorski rozwijał się od najmłodszych lat, czego dowodem jest jej debiut na dużym ekranie w wieku zaledwie dziewięciu lat, kiedy to zachwyciła widzów rolą Sabinki w filmie mistrza kina, Andrzeja Wajdy, zatytułowanym „Korczak”.

Anna Mucha: wiek

Ile lat ma Anna Mucha? W 2023 roku skończyła 43 lata.

Anna Mucha: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Mucha? 165cm

Anna Mucha: waga

Ile waży Anna Mucha? 53kg

Anna Mucha: media społecznościowe

Anna Mucha: instagram.com/taannamucha/

Anna Mucha: facebook.com/taannamucha/

Anna Mucha: annamucha.pl

Anna Mucha: biografia, kariera

Od tamtego momentu Anna Maria Mucha nie schodziła z radaru kulturalnego życia Polski. Zagrała tak różnorodne role, że jej wszechstronność i talent nie podlegają dyskusji. Wcieliła się w postać Karoliny Szymańskiej, głównej bohaterki „Przeklętej Ameryki” w reżyserii Krzysztofa Tchórzewskiego, a także w niezapomnianą Dankę Dresner w „Liście Schindlera” Stevena Spielberga oraz Kasię Bogdańską w filmie „Panna Nikt” Andrzeja Wajdy. Jej filmowa kariera rozkwitła na dobre.

Jednak Anna Maria Mucha to nie tylko aktorka filmowa. Ukończyła prestiżowe Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie i studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego [2]. Jej talent sceniczny przełożył się także na teatr, gdzie występowała w kilku spektaklach Teatru Telewizji. Oprócz tego pojawiła się w wielu filmach, w tym w takich produkcjach jak „Chłopaki nie płaczą” i „Młode wilki 1/2”.

Jest również znana ze swojej roli jako Magda Budzyńska w popularnym serialu TVP2 – „M jak miłość”, w którym gra od 2003 roku. Jej wszechstronność objawia się także poza kamerami, gdzie prowadziła cykl podróżniczy pt. „Mucha nie siada” dla programu „Dzień dobry TVN”.

Jej pasja do aktorstwa przekroczyła granice Polski, bowiem w latach 2007-2008 studiowała aktorstwo w renomowanym Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

Anna Maria Mucha ma także na swoim koncie zwycięstwo w popularnym programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami” z 2009 roku, gdzie jej talent taneczny zdobył serca widzów. Oprócz tego, stała się ambasadorką Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato” w Radomiu oraz pojawiła się na okładce magazynu „Playboy”.

Jej wszechstronność nie zna granic, ponieważ była jurorką w programie „You Can Dance – Po prostu tańcz” oraz zajęła 73. miejsce w rankingu „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” sporządzonym przez „Forbes”.

Anna Maria Mucha to także utalentowana pisarka, która w 2015 roku wydała książkę zatytułowaną „Toskania, że mucha nie siada”.

Należy pamiętać, że Anna Maria Mucha to nie tylko aktorka i artystka, ale także matka dwójki wspaniałych dzieci. Ze związku z Marcelem Sorą ma córkę Stefanię (ur. 2011) i syna Teodora (ur. 2014). Od 2020 roku pozostaje w związku z aktorem Jakubem Wonsem, tworząc piękną parę w polskim świecie rozrywki.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Anna_Mucha_(2018).jpg

Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz