To już oficjalne – Iga Świątek została pierwszą rakietą świata i otwiera najnowszy ranking WTA. Polka zrobiła historyczny krok w swojej karierze, wspinając się  na sam szczyt kobiecego tenisa. – To surrealistyczny moment w moim życiu i karierze – powiedziała ambasadorka marki ASICS, która w sobotę wygrała już trzeci turniej z rzędu, tym razem w Miami, pokonując w dwóch setach Naomi Osakę. Japońska marka doceniła wyczyn Igi, składając jej gratulacje w formie inspirującego listu.

ASICS współpracuje z Igą Świątek od końca 2019 roku, kiedy Polka zajmowała 49. pozycję w rankingu WTA. W ciągu trzech lat tenisistka przebojem wdarła się do światowej czołówki, po drodze wygrywając wiele prestiżowych turniejów oraz triumfując w wielkoszlemowym French Open w 2020 roku. Naturalnie, gdy nieoczekiwanie karierę sportową zakończyła dotychczasowa „jedynka” Ashleigh Barty, Świątek zastąpiła Australijkę na tenisowym szczycie.


Iga Świątek – biografia

Iga Natalia Świątek tenisistka, nowa mistrzyni Roland-Garros jest pierwszą Polką i 28 kobietą na szczycie światowych rankingów. Iga Świątek wygrała dwa Wielkie Szlemy. Jej ostatni Wielki Szlem miał miejsce w 2022 roku, kiedy po raz drugi wygrała Roland-Garros, pokonując Coco Gauff z USA w finale 6-1, 6-3 w 68 minut. W ciągu dwóch tygodni przegrała jednego seta – w czwartej rundzie, do Qinwen Zheng. Polska gwiazda została najmłodszą kobietą, która kiedykolwiek wygrała prestiżowy „Sunshine Double” podczas Miami Open w 2022 roku.

Ile lat ma Iga Świątek?

Iga Świątek, urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie, w tym roku skończyła 21 lat.

Iga Świątek – wzrost

Wzrost Igi Świątek to 176 cm.

Iga Świątek – waga

Iga Świątek jest wysportowaną dziewczyną, jej waga wynosi 65 kg.

Iga Świątek – życie rodzinne

Iga Świątek  urodziła się 31 maja 2001 roku w Warszawie. Nadal mieszka niedaleko stolicy Polski, w małym miasteczku Raszyn. Ojciec Igi, Tomasz Świątek, był sportowcem, na wysokim poziomie wioślarzem, a nawet startował na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu (1988). Jej matka ma na imię Dorota, która jest ortodontą. Iga ma też starszą o trzy lata siostrę Agatę. Iga jest miłośniczką kotów. Uwielbia słuchać muzyki rockowej i jest fanką hardrockowego zespołu Guns N’ Roses, oraz australijskiego zespołu rockowego AC/DC.

Obecnie nie ma dostępnych publicznie informacji na temat statusu związku Igi Świątek. 21-latka nie opublikowała żadnych aktualizacji z relacji w mediach społecznościowych i nie była widziana publicznie z partnerem.

Iga Świątek – Instagram, Facebook

Iga Świątek regularnie publikuje zdjęcia na swoim koncie na Instagramie (667 000 obserwujących). Ma również oficjalne Twitterze (271 900 obserwujących) i stronę na Facebooku  (291 000 obserwujących)

Instagram: https://www.instagram.com/iga.swiatek/

Facebook: https://www.facebook.com/swiatekiga

Twitter: https://twitter.com/iga_swiatek


Pierwsza pozycja w rankingu WTA to surrealistyczny moment w moim życiu i karierze. Wsparcie mojej rodziny, zespołu oraz fanów doprowadziło mnie do miejsca, w którym obecnie jestem, ale jednocześnie utwierdza mnie w przekonaniu, że to dopiero początek. Sukces nie byłby również możliwy bez sponsorów. Dzięki produktom ASICS, mogę skupić się wyłącznie na grze, a na korcie czuję prawdziwą różnicę. Mam nadzieję, że przed nami wiele owocnych lat – powiedziała Iga Świątek.

Nasza współpraca z Igą jest bardzo ekscytująca. Jest wspaniałą ambasadorką nie tylko naszej marki, ale przede wszystkim całego tenisa, jako wzór do naśladowania oraz sportowiec, który doskonale odzwierciedla ideę zdrowego ciała w zdrowym duchu. Iga ma wielką mentalną siłę oraz ogromny talent, dlatego jesteśmy przekonani, że największe sportowe chwile są nadal przed nią – podsumował Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Żródło: Newseria

Komentarze

Dodaj komentarz