Automaty vendingowe w miejscu pracy są dla pracowników dużym ułatwieniem. Czy korzyści ma też pracodawca?  Czym właściwie są maszyny vendingowe? Przeczytaj artykuł  na ten temat i dowiedz się, potrzebnych informacji.

Automaty vendingowe – czym są te urządzenia?

Automaty vendingowe to maszyny, które mogą być samodzielnie obsługiwane przez każdego. Bardzo często można je spotkać w różnych budynkach, takich jak szkoły czy uniwersytety. Dzięki temu rozwiązaniu możemy bez wychodzenia z obiektu zakupić wodę, przekąski czy kawę. 

Coraz częściej można spotkać się z widokiem automatów vendingowych w biurach lub innych zakładach pracy. Pracodawcy decydują się na automaty, gdzie znajdują się zestawy obiadowe, które dodadzą energii pracownikom w dzień i w nocy. Wiele firm decyduje się na prace w systemie przez całą dobę. Rządzi się ona swoimi prawami. Zwykłe maszyny z przekąskami nie są w stanie zaspokoić potrzeb pracowników. Często potrzebują oni zjeść ciepły posiłek, który zaspokoi ich głód. 

Nowoczesne automaty vendingowe dają samodzielność wyboru z szerokiego wachlarza menu. Pracownicy mogą zdecydować się na potrawy z kuchni polskiej, kuchni świata czy propozycje fit. Do zalet korzystania z takich automatów można zaliczyć pewność, że jedzenie będzie świeże oraz regularnie wymieniane. Nad każdym takim sprzętem czuwa serwis, który dba o kompleksową opiekę oraz potrzebną kontrolę.

Korzyści z automatów vendingowych dla pracodawców

Pracodawcy mogą mieć sporo korzyści z zakupu automatów samosprzedających. Można zauważyć, że  koszt maszyn vendingowych nie jest tak duży porównując do tego, ile trzeba zapłacić samemu, organizując posiłki dla pracowników. Automat vendingowy zapewnia dostęp do świeżych oraz odpowiednio zbilansowanych potraw. Każdy z pracowników może wybrać danie, które będzie pasować do jego indywidualnych potrzeb. Zamawiając jedzenie w ilościach hurtowych, pracodawcy nie są w stanie przewidzieć gustów swoich pracowników.

Jednak rzeczą, o jakiej nie może zapomnieć pracodawca to regularne czyszczenie tych maszyn. Nie wystarczy dbać jedynie o stałe zaopatrywanie. Kolejną sprawą jest wymienianie filtrów oraz regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych. Jednak wybierając sprawdzoną firmę, pracodawca ma pewność, że te usługi również wejdą w jej zakres. 

Maszyny vendingowe – jakie znajdziemy na rynku? 

Automaty vendingowe, które są najpopularniejsze to te z przekąskami oraz napojami. Bardzo często można także znaleźć te z kawą i innymi ciepłymi napojami oraz dystrybutory z wodą. Dużą popularnością cieszą się również maszyny, gdzie sprzedawane są kanapki. W dzisiejszych czasach nie każdy ma czas, aby zrobić sobie pełnowartościowy posiłek, więc opcja kupienia jest naprawdę korzystna. Możliwe, że w przyszłości będzie można spotkać więcej maszyn z gotowymi obiadami, dzięki którym pracownicy mogą zjeść oraz uzyskać energię na dalszą pracę.       

Czy dobrym pomysłem jest zakup używanej maszyny?

Zakup używanych automatów vendingowych może być dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Najlepiej jest przetestować go osobiście. Dzięki temu można sprawdzić, czy nie ma porysowań i czy jest zadbany. Kolejną kwestią jest sprawdzenia wrzutnika monet. Powinniśmy  dowiedzieć się, czy działa prawidłowo, czy nie ma zniszczonych części. Bardzo ważny jest sprawnie działający kompresor. Od tego zależy, czy dania będą odpowiednio schłodzone. Warto też sprawdzić, czy systemy płatności są zintegrowane.  

Zakup automatów vendingowych jest inwestycją, która z pewnością w przyszłości się zwróci. Trzeba ją odpowiednio przemyśleć i ustalić dogodną lokalizację dla wszystkich korzystających. Z pewnością będzie to miało wpływ na obroty.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz