B&B HOTELS, najdynamiczniej rozwijająca się w Europie marka hoteli z segmentu value-for-money kontynuuje ekspansję i rozszerza swoją działalność na Stany Zjednoczone oraz Wielką Brytanię. Sieć, posiadająca hotele także w Polsce, niedawno przejęła hotel w Orlando oraz sfinalizowała podobną transakcję w Londynie.

Imponujący wzrost

Grupa B&B HOTELS posiada ponad 770 hoteli i jest obecna w 17 krajach na 3 kontynentach, z czego 14 hoteli znajduje się w Polsce. W ostatnim czasie zanotowała imponujący wzrost, otwierając w ciągu dwóch ostatnich lat 170 nowych B&B HOTELI. W 2023 roku sieć wygenerowała obroty na poziomie 1,2 miliarda euro.

Świetne wyniki zawdzięcza unikalnej ofercie, w ramach której proponuje gościom bezkompromisową jakość w najlepszej cenie. Co więcej, elastyczny model biznesowy firmy pozwala na szybką ekspansję poprzez rebranding istniejących hoteli i budowę nowych. Sieć B&B HOTELS zapewnia jednocześnie partnerom inwestującym w nieruchomości cenne możliwości przejęć.

Nowe kierunki ekspansji

Choć B&B HOTELS jest już obecna w 17 krajach, to nie ustaje w wysiłkach w poszukiwaniu nowych możliwości ekspansji, otwierając się przy tym na nowe kierunki. Jednym z nich są Stany Zjednoczone, gdzie B&B HOTELS koncentruje się na Florydzie, jako pierwszym przyczółku do dalszej ekspansji w USA. Łącząc swój sprawdzony model biznesowy z zobowiązaniem do zapewnienia najlepszej wartości dla swoich gości, B&B HOTELS chce zrewolucjonizować amerykański rynek hotelarski.

Grupa B&B HOTELS ma ambitne plany także w Wielkiej Brytanii. Niedawne podpisanie umowy na hotel w pobliżu lotniska Heathrow, stanowi kamień milowy w planie ekspansji firmy, przygotowując grunt pod dalszy rozwój i inwestycje na rynku brytyjskim.

Nasz udany model wzrostu i zaangażowanie w tworzenie pozytywnych doświadczeń dla naszych gości sprawiły, że staliśmy się uwielbianą marką w całej Europie i jesteśmy podekscytowani, że możemy zapewnić ten sam standard  gościom w USA i Wielkiej Brytanii. Przyspieszamy nasz rozwój we wszystkich krajach, w których już jesteśmy obecni, jednocześnie kontynuując zdobywanie nowych rynków. Dążymy do tego, aby stać się liderem w segmencie value-for-money, z ambicją posiadania 3000 hoteli w ciągu 10 lat – mówi Fabrice Collet, Prezes i Dyrektor Generalny B&B HOTELS.

Polska w planach rozwoju B&B HOTELS

Grupa B&B HOTELS chce odegrać ważną rolę także na polskim rynku, aspirując do pozycji lidera w segmencie value-for-money. Długoterminowa strategia B&B HOTELS dla polskiego rynku przewiduje 50 hoteli do 2030 roku. W 2023 roku Grupa otworzyła w Polsce 4 hotele, notując 40-procentowy wzrost. Sieć B&B HOTELS prowadzi obecnie 14 hoteli w Polsce, które można znaleźć we Wrocławiu, w Warszawie, Toruniu, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Nowym Targu, Rzeszowie, Poznaniu, Lublinie, a od ubiegłego roku także w Kielcach, Bytomiu, Piotrkowie Trybunalskim oraz Tomaszowie Lubelskim.

O B&B HOTELS

B&B HOTELS to jedna z najważniejszych grup hotelowych w Europie w segmencie ekonomicznym. Grupa założona w Brest w 1990 roku posiada obecnie sieć ponad 770 hoteli w 17 krajach, w Europie, Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Od 2022 roku odnotowała wykładniczy wzrost, otwierając 170 nowych hoteli i zamierza kontynuować tę dynamikę w 2024 roku.

B&B HOTELS, należące do segmentu value for money, są zaangażowane w oferowanie swoim klientom komfortu i jakości, przy najlepszej relacji w stosunku do ceny. Empatia, inteligentna prostota, ciągłe doskonalenie, uczciwość oraz inkluzywność to nadrzędne wartości Grupy.

Grupa B&B HOTELS jest również aktywnie zaangażowana w CSR – społeczną odpowiedzialność biznesu. Aby sprostać oczekiwaniom gości oraz zapewnić wiarygodność i przejrzystość swoim działaniom, które mają na celu wywieranie pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego, B&B HOTELS uzyskała certyfikat zrównoważonego rozwoju wydany przez niezależną organizację SOCOTEC.

Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym B&B HOTELS Polska jest Jakub Bilik. Prezesem i Dyrektorem Generalnym B&B HOTELS od 2016 roku jest Fabrice Collet. Największym akcjonariuszem od 2019 roku jest Goldman Sachs.

Więcej informacji na stronie www.bbhotels.com.

Komentarze

Dodaj komentarz