6 czerwca br. w centrum stolicy Wielkopolski, przy Placu Wolności 16 swoje podwoje otworzył hotel B&B Poznań Old Town.

To drugi obiekt, który w ostatnim czasie dołączył do międzynarodowej grupy, posiadającej w swoim portfolio już ponad 600 hoteli. Przypomnijmy, że 16 maja br. pierwszych gości przywitał B&B Lublin Centrum. Wraz z nowymi otwarciami, sieć B&B Hotels powiększyła swój dorobek do 10 hoteli w Polsce, w których oferuje już łącznie 1198 pokoi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozszerzamy naszą ofertę o kolejną destynację, kontynuując przy tym model rozwoju oparty na najmie nieruchomości. Dążymy do tego, by nasi goście mogli skorzystać ze standardu B&B we wszystkich największych polskich miastach. Każde kolejne otwarcie przybliża nas do realizacji tego celu – mówi Beatrice Bouchet, stojąca na czele B&B Hotels Polska i dodaje: – dotąd pod naszą marką działały obiekty we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz Rzeszowie. Ostatnio dołączył do nich hotel w Lublinie. Teraz przyszedł czas na Poznań.

Funkcjonalny standard

B&B Poznań Old Town to największy dotąd obiekt sieci B&B w Polsce. Jego oferta obejmuje 156 wygodnych pokoi z łazienkami, w tym również pokoje rodzinne oraz te, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Nowy hotel mieści się w zaadoptowanym i rozbudowanym budynku. Dzięki temu pokoje są większe oraz wyższe, a do tego zostały zaaranżowane w ciekawej, nowoczesnej estetyce. Wszystkie są „ubrane” w ciepłą, pastelową kolorystykę, a przy tym funkcjonalnie wyposażone, dzięki

czemu tworzą komfortową, przyjemną przestrzeń, w której można efektywnie odpocząć, a w razie potrzeby – także popracować.

Ambitnego zadania adaptacji i rozbudowy obiektu na potrzeby hotelu B&B – zarówno na poziomie opracowania projektu, jak i realizacji prac budowlanych w roli Generalnego Wykonawcy – podjęła się firma Ultranet.

Lokalny klimat

W B&B Poznań Old Town niemal od progu czuć atmosferę miasta. Aranżacja wnętrz odwołuje się do lokalnej architektury oraz tradycji, dzięki czemu zwiedzanie stolicy Wielkopolski można rozpocząć już podczas pierwszych chwil pobytu w hotelu. Przestronne lobby aranżacją nawiązuje do street artu oraz legendarnego już festiwalu Malta. Na uwagę zasługuje indywidualny, stylowy wystrój części wspólnych na parterze, o który zadbała pracownia Tremend.

Także w pokojach można poobcować z charakterystyczną dla tego miasta sztuką uliczną czy poczuć atmosferę poznańskiego rynku. Dekoracje, będące elementem ich wystroju, wykonano na podstawie grafik artystek związanych z Poznaniem.

Jestem przekonany, że komfortowe pokoje, nowoczesne, przytulne wnętrza i doskonała lokalizacja hotelu, zapewniająca łatwy dostęp do kluczowych miejsc w mieście w połączeniu z zaangażowaniem naszego personelu oraz wyważonymi cenami przyczyni się do tego, że goście będą wyjeżdżać od nas z dobrymi doświadczeniami i chętnie do nas wracać przy okazji kolejnych wizyt w Poznaniu – mówi Mariusz Jochan, Dyrektor Hotelu B&B Poznań Old Town, który wcześniej zarządzał hotelem B&B we Wrocławiu.

www.hotelbb.com

www.facebook.com/BB.Hotels.Polska


Grupa B&B Hôtels to trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli ekonomicznych, stawiających na jakość, doskonałą lokalizację, indywidualny design oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie (stan na początek czerwca 2022) hotele we Francji (353), w Niemczech (153), we Włoszech (56), w Hiszpanii (39), Szwajcarii, Portugalii i Belgii (7) Brazylii (6), Austrii (6), w Czechach (1), Słowenii (1), Holandii (1) i na Węgrzech (1). 

Grupa B&B Hotels rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce, gdzie działają już obiekty w Poznaniu (156 pokoi) Warszawie (154), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Krakowie (130), Lublinie (130), Katowicach (105), Toruniu (93) Nowym Targu (76), Rzeszowie (65)

Komentarze

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.