6 czerwca br. w centrum stolicy Wielkopolski, przy Placu Wolności 16 swoje podwoje otworzył hotel B&B Poznań Old Town.

To drugi obiekt, który w ostatnim czasie dołączył do międzynarodowej grupy, posiadającej w swoim portfolio już ponad 600 hoteli. Przypomnijmy, że 16 maja br. pierwszych gości przywitał B&B Lublin Centrum. Wraz z nowymi otwarciami, sieć B&B Hotels powiększyła swój dorobek do 10 hoteli w Polsce, w których oferuje już łącznie 1198 pokoi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozszerzamy naszą ofertę o kolejną destynację, kontynuując przy tym model rozwoju oparty na najmie nieruchomości. Dążymy do tego, by nasi goście mogli skorzystać ze standardu B&B we wszystkich największych polskich miastach. Każde kolejne otwarcie przybliża nas do realizacji tego celu – mówi Beatrice Bouchet, stojąca na czele B&B Hotels Polska i dodaje: – dotąd pod naszą marką działały obiekty we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz Rzeszowie. Ostatnio dołączył do nich hotel w Lublinie. Teraz przyszedł czas na Poznań.

Funkcjonalny standard

B&B Poznań Old Town to największy dotąd obiekt sieci B&B w Polsce. Jego oferta obejmuje 156 wygodnych pokoi z łazienkami, w tym również pokoje rodzinne oraz te, przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Nowy hotel mieści się w zaadoptowanym i rozbudowanym budynku. Dzięki temu pokoje są większe oraz wyższe, a do tego zostały zaaranżowane w ciekawej, nowoczesnej estetyce. Wszystkie są „ubrane” w ciepłą, pastelową kolorystykę, a przy tym funkcjonalnie wyposażone, dzięki

czemu tworzą komfortową, przyjemną przestrzeń, w której można efektywnie odpocząć, a w razie potrzeby – także popracować.

Ambitnego zadania adaptacji i rozbudowy obiektu na potrzeby hotelu B&B – zarówno na poziomie opracowania projektu, jak i realizacji prac budowlanych w roli Generalnego Wykonawcy – podjęła się firma Ultranet.

Lokalny klimat

W B&B Poznań Old Town niemal od progu czuć atmosferę miasta. Aranżacja wnętrz odwołuje się do lokalnej architektury oraz tradycji, dzięki czemu zwiedzanie stolicy Wielkopolski można rozpocząć już podczas pierwszych chwil pobytu w hotelu. Przestronne lobby aranżacją nawiązuje do street artu oraz legendarnego już festiwalu Malta. Na uwagę zasługuje indywidualny, stylowy wystrój części wspólnych na parterze, o który zadbała pracownia Tremend.

Także w pokojach można poobcować z charakterystyczną dla tego miasta sztuką uliczną czy poczuć atmosferę poznańskiego rynku. Dekoracje, będące elementem ich wystroju, wykonano na podstawie grafik artystek związanych z Poznaniem.

Jestem przekonany, że komfortowe pokoje, nowoczesne, przytulne wnętrza i doskonała lokalizacja hotelu, zapewniająca łatwy dostęp do kluczowych miejsc w mieście w połączeniu z zaangażowaniem naszego personelu oraz wyważonymi cenami przyczyni się do tego, że goście będą wyjeżdżać od nas z dobrymi doświadczeniami i chętnie do nas wracać przy okazji kolejnych wizyt w Poznaniu – mówi Mariusz Jochan, Dyrektor Hotelu B&B Poznań Old Town, który wcześniej zarządzał hotelem B&B we Wrocławiu.

www.hotelbb.com

www.facebook.com/BB.Hotels.Polska


Grupa B&B Hôtels to trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli ekonomicznych, stawiających na jakość, doskonałą lokalizację, indywidualny design oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie (stan na początek czerwca 2022) hotele we Francji (353), w Niemczech (153), we Włoszech (56), w Hiszpanii (39), Szwajcarii, Portugalii i Belgii (7) Brazylii (6), Austrii (6), w Czechach (1), Słowenii (1), Holandii (1) i na Węgrzech (1). 

Grupa B&B Hotels rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce, gdzie działają już obiekty w Poznaniu (156 pokoi) Warszawie (154), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Krakowie (130), Lublinie (130), Katowicach (105), Toruniu (93) Nowym Targu (76), Rzeszowie (65)

Komentarze

Dodaj komentarz