Otwarty we wtorek w Stawigudzie k. Olsztyna najnowocześniejszy magazyn jest 17. centrum dystrybucji sieci, które może obsługiwać nawet 250 sklepów w północno-wschodniej części kraju i już realizuje pierwsze dostawy do sklepów – poinformowała we wtorek Biedronka.

Umiejscowione w pobliżu węzłów dróg ekspresowych S51 i S7 centrum dystrybucyjne w Stawigudzie, jest bazą do prowadzenia operacji logistycznych w północno-wschodniej części Polski. Sieć podała, że powierzchnia wszystkich budynków obiektu wynosi ponad 35 tys. metrów kwadratowych, a sam magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie zarządzania zapasami, inteligentne systemy oświetlenia czy ekologiczne rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko.

„Otwarcie tego magazynu to dla nas ważny moment, poprzedzony miesiącami wytężonej pracy. Z perspektywy sieci nastawionej na dynamiczny rozwój, warunki logistyczne są kluczowe i mają wpływ na optymalizację wielu procesów, których beneficjentami są wszyscy – począwszy od klientów, przez naszych pracowników, aż po środowisko. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w tej części Polski pozwoli nam na redukcję średniego dystansu pokonywanego w trakcie dostaw do obsługiwanych sklepów o ponad 30 proc.” – powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki sieci Biedronka.

Biedronka poinformowała, że na wyposażeniu centrum dystrybucyjnego jest blisko 200 wózków widłowych z bezobsługowymi bateriami litowo-jonowymi, 175 pojazdów ciężarowych oraz 1000 kontenerów chłodniczych. Dodała, że dzięki zastosowaniu najnowszego systemu zarządzania magazynem, centrum będzie mogło obsłużyć nawet 250 sklepów i wysyłać codziennie ponad 6000 palet. Jak zaznaczyła, we wrześniu podpisana została umowa na montaż na dachu magazynu ponad 1700 paneli fotowoltaicznych.

„Nasze centrum dystrybucyjne w Stawigudzie to oprócz imponujących liczb przede wszystkim ludzie. Jestem przekonany, że stworzony przez nas zespół dzielnie stawi czoła codziennym wyzwaniom” – mówi cytowany w komunikacie Biedronki Przemysław Bryk, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Stawigudzie.

Sieć poinformowała również, że na liczącej prawie 14 hektarów działce w Stawigudzie, oprócz budynków centrum dystrybucyjnego znalazły się także m.in. łąki kwietne, czy insektownik – schronienie dla pszczoły murarki.

Jak podkreśliła Biedronka, nowy magazyn będzie wsparciem dla rynku pracy w regionie, w którym bezrobocie sięga 7,5 proc. – centrum dystrybucyjne będzie tu jednym z największych pracodawców, bo zatrudnienie znajdzie tu ok. 600 osób.

Budowa centrum dystrybucyjnego Biedronki w Stawigudzie rozpoczęła się w lipcu 2021 r. i zakończyła we wrześniu 2022 r. System logistyczny Biedronki oparty jest na 17 centrach dystrybucyjnych, o łącznej powierzchni magazynowej prawie 450000 m2, zlokalizowanych tak, aby zapewnić efektywny łańcuch dostaw do prawie 3300 sklepów na terenie całego kraju.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Komentarze

Dodaj komentarz