Christopher Anthony John Martin, znany jako Chris Martin (ur. 2 marca 1977 w Exeter) to brytyjski muzyk, wokalista zespołu Coldplay, kompozytor, multiinstrumentalista i działacz społeczny. Jako najstarsze dziecko Anthony’ego i Alison Martinów, dorastał w Whitestone, niedaleko Exeter, gdzie ukończył Exeter Cathedral School i założył swój pierwszy zespół muzyczny. Następnie uczęszczał do Sherborne School w Dorset, kontynuując pasję do muzyki poprzez kolejny zespół o nazwie The Rockin’ Honkies.

Chris Martin: wiek

Ile lat ma Chris Martin? w 2024 roku skończył 47 lat

Chris Martin: wzrost

Ile ma wzrostu Chris Martin? 186cm

Chris Martin: waga

Ile waży Chris Martin? brak informacji

Chris Martin: media społecznościowe

Chris Martin: instagram.com/chrismartinfeed/

Chris Martin: facebook.com/CrhisMartinColdplay/

Chris Martin: biografia, kariera

Studia na University College London, gdzie uzyskał dyplom z historii starożytnej, były kluczowym momentem w jego karierze muzycznej. To tam poznał swoich przyszłych kolegów z zespołu Coldplay: Jonny’ego Bucklanda, Williama Championa oraz Guya Berrymana, z którymi założył zespół w 1996 roku. Ich pierwszy album „Parachutes” w 2000 roku zapewnił im międzynarodowy rozgłos. Od tego czasu wydali 7 albumów i 2 kompilacje koncertowe.

Martin nie tylko odnosi sukcesy z Coldplay, ale również współpracuje z innymi artystami, takimi jak The Chainsmokers, Embrace czy Kanye West. Jako aktywny działacz, wspiera kampanie na rzecz sprawiedliwego handlu, a w 2005 roku został wybrany na „Najseksowniejszego wegetarianina na świecie” przez organizację PETA.

DAKOTA JOHNSON Z CHRISEM MARTINEM

Poza muzyką, Martin zaangażowany był w charytatywne przedsięwzięcia, jak na przykład udział w filmie „Wysyp żywych trupów” oraz związki towarzyskie, w tym małżeństwo z Gwyneth Paltrow, z którą ma dwójkę dzieci: córkę Apple Blythe Alison i syna Mosesa Bruce’a Anthony’ego. Od 2017 roku jest związany z amerykańską aktorką Dakotą Johnson.

Źródło foto:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ChrisMartinManch030623_(cropped).jpg

Raph_PH, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz