Do dalekich krajów można podróżować na wiele, różnych sposobów – samochodem, pociągiem, statkiem czy samolotem. Szczególnie ta ostatnia opcja cieszy się sporym zainteresowaniem i popularnością, ze względu na swoją szybkość i wygodę. Co jednak w sytuacji gdy nastąpi odwołanie lotu lub jego opóźnienie spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności? Czy w takich przypadkach można spodziewać się otrzymania odszkodowania? Kiedy można spodziewać się wypłaty odszkodowania za opóźniony lot? I jakich kwot można się spodziewać?

1. Przewoźnik lotniczy – dlaczego podróżowanie samolotami jest takie wygodne?

2. Linie lotnicze, które się spóźniają – jak uniknąć spóźnień? Czy jest to możliwe?

3. Opóźniony lot – czy w przypadku opóźnienia lotu można ubiegać się o odszkodowanie?

4. Odszkodowanie za opóźniony lot – jakiej sumy można się spodziewać?

5. Opóźnienie lotu – gdzie zgłosić się po pomoc w odzyskaniu pieniędzy?

Przewoźnik lotniczy – dlaczego podróżowanie samolotami jest takie wygodne?

Podróżowanie samolotami jest tak wygodne, ponieważ w relatywnie krótkim czasie można dotrzeć nawet do najdalszych zakątków naszej planety. Nie potrzeba już tracić wielu dni, aby dojechać na drugi koniec Europy czy aby zobaczyć Stany Zjednoczone lub Japonię. Można wsiąść w samolot i po kilkunastu godzinach być już na miejscu. Dodatkowo prawa pasażerów linii lotniczych są niezwykle rozbudowane – jeżeli samolot się spóźni, może zostać zorganizowany lot zastępczy a pasażer może uzyskać odszkodowanie. 

Linie lotnicze, które się spóźniają – jak uniknąć spóźnień? Czy jest to możliwe?

Linie lotnicze doskonale sobie zdają sprawę z tego, że będą musiały wypłacać odszkodowania za opóźniony lot i to motywuje je do podjęcia wszelkich racjonalnych środków aby uniknąć takiego wydarzenia. Najczęściej opóźnienia są spowodowane powstaniem nadzwyczajnych okoliczności – zderzenie samolotu z ptakiem czy silne prądy powietrza. Czasami jednak odwołaniu lotu czy jego opóźnieniu towarzyszy okoliczność, której można było uniknąć. Przewoźnik lotniczy ma obowiązek sprawdzania stanu technicznego maszyny i tego w jakim stanie jest załoga. 

Opóźniony lot – czy w przypadku opóźnienia lotu można ubiegać się o odszkodowanie?

Nie zawsze przy opóźnionym locie można ubiegać się o odszkodowanie z tego tytułu. Przede wszystkim linie nie płacą za nieprzewidziane wydarzenia, których nie sposób uniknąć. Jeżeli samolot zderzy się z ptakiem bądź będzie uziemiony z powodu pogody to nic nie da odwoływanie się do odszkodowania. Z kolei jeżeli samolot nie poleci o czasie, ponieważ zapomniano sprawdzić w jakim jest stanie technicznym – w takim przypadku i w wielu innych podobnych, można ubiegać się o wypłatę odszkodowania. 

Odszkodowanie za opóźniony lot – jakiej sumy można się spodziewać?

Jakiej sumy można spodziewać się za opóźniony lot? Wszystko zależy od tego, jak daleki miał to być lot i jak długo miał trwać. Niemniej jednak można się spodziewać nawet całkiem pokaźnej sumy na jednego pasażera. Firmy, które zajmują się ściąganiem ubezpieczeń są w stanie uzyskać od linii lotniczych nawet do 2500 złotych!

Opóźnienie lotu – gdzie zgłosić się po pomoc w odzyskaniu pieniędzy?

Zamiast samodzielnie walczyć z liniami lotniczymi, warto zdecydować się na sięgnięcie po pomoc. Gdzie jednak można się zgłosić jeżeli linie lotnicze migają się od obowiązku wypłaty odszkodowania za opóźniony lot? W takich przypadkach warto wejść na stronę aircashback.com i dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak można odzyskać swoje pieniądze od linii lotniczych.

Komentarze

Dodaj komentarz