Przeczytaj poniżej, aby ustalić, czy identyfikujesz się jako osoba bardzo wrażliwa i jak te silne emocje mogą być korzystne. Wiele osób codziennie doświadcza różnych emocji. Może zadałeś sobie pytanie, czy jestem zbyt wrażliwy? Albo jak mogę stać się mniej wrażliwy?

W ludzkiej naturze leży to, że niektórzy ludzie doświadczają wysokiej intensywności uczuć dotyczących ich sytuacji lub doświadczeń innych.

Ale tak jak wysoki jest człowiek, nie ma odpowiedniej wrażliwości. Bardzo wrażliwi ludzie nie są ani gorsi, ani lepsi niż jakakolwiek inna osoba, po prostu patrzą na życie z innej perspektywy.

Ten artykuł przedstawi sposoby, w jakie osoby mogą zidentyfikować, czy są bardzo wrażliwymi osobami, a także techniki pomagające radzić sobie z różnymi wyzwaniami, które towarzyszą temu wariantowi osobowości.

Przy odpowiednim wykorzystaniu bycie bardzo wrażliwą osobą nie jest ciężarem, ale raczej atutem w nawigowaniu życiową podróżą.

Co to znaczy być bardzo wrażliwym?

Bardzo wrażliwa osoba to osoba, która jest nadmiernie świadoma energii otaczających ją osób na zwiększonych poziomach.

Bardzo wrażliwi ludzie mają podwyższoną świadomość wszystkich aspektów, które się wokół nich dzieją. To tak, jakby stale zwiększali głośność swoich emocji o 20%-25% więcej niż przeciętna osoba.

Bycie bardzo wrażliwą osobą nie musi być cechą negatywną. Zamiast ciężaru lub czegoś, co musisz przezwyciężyć, może to być jeden z twoich największych darów, jeśli masz do niego odpowiedni dostęp.

Jeśli jednak nie wykorzystasz tych potężnych emocji w pozytywny sposób, możesz poczuć się zestresowany lub przytłoczony.

Kiedy sytuacje wydają się przytłaczające, bardzo wrażliwa osoba może wdrożyć strategie, aby zagłębić się w wyjątkowe umiejętności.

Kiedy te zdolności są kultywowane, a nie tłumione lub tłumione, pozwala to bardzo wrażliwej osobie na bardziej efektywne zarządzanie codziennym życiem.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że jako bardzo wrażliwa osoba możesz nieświadomie wchłaniać energię wokół siebie – zarówno pozytywną, jak i negatywną.

W niektórych przypadkach bardzo wrażliwa osoba może nawet chłonąć uczucia całego zbiorowego świata, zwłaszcza jeśli trwa globalne zamieszanie.

Program Sukcesu Duszy uczy bardzo wrażliwą osobę narzędzi i procesów radzenia sobie z wrażliwością tak, aby stała się Twoim największym darem, a nie przytłaczającym ciężarem.

Kiedy zostanie odpowiednio wykorzystany, każdy może nauczyć się, jak używać tego daru jako duchowego przewodnictwa, aby kontynuować swoją podróż wniebowstąpienia jako bardzo wrażliwej osoby.

Cechy bardzo wrażliwej osoby

Bardzo wrażliwa osoba to pozytywna istota, która może żyć spełnionym życiem, jeśli uzyska dostęp do narzędzi, aby nauczyć się, jak nie dać się przytłoczyć ich wrażliwością.

W przypadku niezrównoważenia bardzo wrażliwa osoba może odczuwać:

  • Przytłoczony
  • Oszołomiony
  • Wrażliwość sensoryczna
  • Zmartwienie, niepokój i płacz

Kiedy obdarowana jest mocą w swoich darach, bardzo wrażliwa osoba to:

  • Bardzo intuicyjny
  • Twórczy
  • Otwarte serce i współczujący
  • Świetny słuchacz
  • Głęboko refleksyjne
  • Bardziej prawdopodobne jest, że doświadczysz radości, piękna i przyjemności na podwyższonych poziomach (nie tylko przytłaczających)

Jako bardzo wrażliwa osoba prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej czasu na doładowanie niż inni wokół ciebie. Pomoże ci to znaleźć i utrzymać równowagę, która wzmocni cię i pozwoli w pełni doświadczyć tych darów.

Zamiast pytać, jak mogę być mniej wrażliwy? Lepiej jest rozpoznawać i rozumieć te skrajne emocje i jak je przebyć w pozytywny sposób.

Otwarcie się na techniki uczenia się, takie jak uzdrawianie duchowe, może wnieść do twojego życia mnóstwo pozytywności.

Jak nawigować będąc bardzo wrażliwą osobą

Bycie osobą empatyczną i bardzo wrażliwą może być ciężarem tylko wtedy, gdy nie masz narzędzi i wsparcia, które poprowadzą cię przez nie.

Jako osoba bardzo wrażliwa możesz napotkać wiele wyzwań z powodu nadmiernej stymulacji i emocjonalnego wyczerpania. Te uczucia można łatwo zaradzić za pomocą narzędzi i praktyk regulacyjnych.

Bardzo wrażliwa osoba musi szukać pokoju. Szukaj uspokajającej, relaksującej przestrzeni, abyś mógł naładować swoją energię, stać się bardziej empatyczną osobą i brać pod uwagę innych.

Ponadto ważne jest, aby osoby bardzo wrażliwe miały wszechogarniającą perspektywę. Osoba bardzo wrażliwa jest bardziej świadoma niuansów sytuacji.

Te drobne szczegóły mogą przyczynić się do podejmowania najbardziej świadomych decyzji, gdy mamy do czynienia z podwyższoną wrażliwością. Zobaczenie wszystkich aspektów okoliczności może pozwolić na dokonanie najlepszego wyboru.

Dodatkowo powinieneś czuć się komfortowo, aby podsycać swoją pasję emocjami. Bardzo wrażliwa osoba czuje się bardzo głęboko, dlatego ważne jest, aby przenieść te głęboko zakorzenione emocje na pozytywne ujście.

Uczenie się, jak być mniej wrażliwym, polega na kierowaniu tych wysoce naładowanych emocji na hobby, rzemiosło lub budowanie silnych relacji z innymi.

Energia fizyczna

Ważne jest, aby pamiętać, że Twój system nerwowy jest bardziej wrażliwy niż inne podczas przetwarzania emocji. Jeśli czujesz, że twoje emocje są „zbyt duże”, możesz znieczulić się, aby złagodzić ból, co może prowadzić do odłączenia się od twojego ciała jako bardzo wrażliwej osoby.

Korzystanie z technik uziemiających poprzez medytację lub ćwiczenia oddechowe może pozwolić ci się skoncentrować i przekierować swoją energię na bardziej pozytywne światło. Ćwicz skupianie się na tym, co mówi ci twoje ciało, a następnie dostarczaj to, czego potrzebuje.

Jeśli twoje ciało mówi ci, abyś zachował swoją energię i stworzył granice z ludźmi w swoim życiu, abyś mógł chronić swoją esencję i emocje, zacznij rysować linie i prowadzić te rozmowy. Daj sobie pozwolenie na odmowę lub daj innym znać, że potrzebujesz miejsca.

Pozbądź się rozmów i energii innych, aby wyraźniej usłyszeć swoją intuicję. Bardzo wrażliwa osoba musi ugruntować i oczyścić energię i uczucia innych ludzi, aby szybciej i dokładniej wykorzystać ich psychiczne i intuicyjne dary.

Wykorzystując swoją wrażliwość w pozytywny sposób

1. Obejmij się

Nie ma potrzeby naprawiania lub zagłuszania swoich bardzo wrażliwych uczuć. Oprzyj się na swojej wrażliwości i zaakceptuj powstające emocje. Skoncentruj się na regulowaniu stanu wiedzy, kim jesteś, zamiast tłumić to, co przychodzi ci naturalnie.

2. Zaufaj sobie

3. Okazuj sobie współczucie
Pamiętaj, że przyjęcie prezentów nie zawsze przychodzi łatwo. Bądź miły, ufaj, że możesz nieść innym pozytywne światło.

4. Stwórz zdrowe granice energetyczne

5. Skup się na teraźniejszości

Zwróć uwagę na to, co mówi twoje ciało i podejmij działania w oparciu o swoje potrzeby. Twoje ciało pomoże Ci opanować uczucia i przetworzyć emocje, jeśli będziesz się z nim regularnie łączyć

6. Naucz się akceptować i dokonywać pozytywnych wyborów.

Pokonywanie zmagań bycia bardzo wrażliwym

Posiadanie świadomości duchowej jest jednym z aspektów przezwyciężania zmagań i zarządzania energią jako bardzo wrażliwej osoby. Zamiast starać się być mniej wrażliwym, skup się na zastosowaniu tej energii do czegoś pozytywnego.

Jedną z metod przejścia od negatywnego do pozytywnego jest wdrożenie metody Soul Success medytacji ciała TLC. Ten szczególny rodzaj medytacji obejmuje wszystkie części istoty, aby skupić się na ponownym połączeniu wszystkich aspektów jaźni.

T – Rozmowa
L- Słuchaj
C- Zatwierdź

T – Mów do swojego ciała

Kiedy się uspokajasz, możesz zauważyć napięcie lub emocje, których wcześniej nie rozpoznałeś. A może twoją intencją jest uwolnienie się od stresu, zapytaj, gdzie w twoim ciele jest źródło tego stresu lub cokolwiek chcesz uwolnić, to jest idealne miejsce do rozpoczęcia.

L- Posłuchaj swojego ciała

Następnym krokiem jest L, który oznacza słuchanie swojego ciała. Nie starając się nadać temu zbyt wiele sensu, zauważ, jakie myśli, uczucia, idee lub wizje przychodzą do ciebie, gdy skupiasz się na obszarze ciała, który zwraca twoją uwagę.

C- Zaangażuj się w potrzeby swojego organizmu

Ostatnim krokiem jest C dla zatwierdzenia. Zaangażuj się w potrzeby swojego ciała. Nie ignoruj ​​tego ani nie odkładaj. Polecam umieścić to w kalendarzu i podjąć działania.

Rozpocznij medytację i dostrój się, zamykając oczy. Połóż dłoń na sercu i brzuchu i weź kilka miłych, głębokich wdechów.

Uziem się i wciągnij tę energię życiową, aby cię wesprzeć. Naprawdę dostroić się do swojego ciała i oddechu. Jeśli masz konkretną intencję, możesz to wyrazić w swoim umyśle.

Możesz szukać więcej energii, spokoju lub motywacji. Lub po prostu zobacz, czego twoje ciało potrzebuje w chwili obecnej.

Zamelduj się w swoim ciele, aby uwolnić jakąkolwiek nagromadzoną energię własną lub którą mogłeś przyciągnąć od innych. Odeślij go z powrotem do osoby z intencją.

Regularnie twórz to połączenie ze sobą, abyś mógł pobierać mniej energii z zewnątrz i bardziej skoncentrować się na doprowadzeniu swojej energii do pozytywnej przestrzeni. Jest to podstawowy sposób nauki radzenia sobie ze swoją wrażliwością.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę na początku podróży, jest dostrzeżenie różnicy między twoją energią a energią ludzi wokół ciebie.

Bardzo wrażliwi empaci stają się przytłoczeni, ponieważ istnieje tak zwiększony zakres i ogrom emocji, że muszą nawigować, aby funkcjonować i zawrzeć pokój.

To może być bardzo obciążające dla jednostki, a uczucie odrętwienia i pragnienie dostrojenia świata może wypłynąć na powierzchnię, ponieważ nie nauczyłeś się tworzyć silnych granic energetycznych.

Dostrzeganie różnicy między własnymi emocjami a emocjami innych może pomóc w uzyskaniu energii, szczęścia i dobrego samopoczucia.

Pracując nad staniem się bardziej świadomym swoich emocji, otaczającej Cię energii i wyznaczając granice, możesz kultywować cudowną, pozytywną umiejętność.

Kiedy będziesz coraz bardziej skupiać się na swoich wrażliwościach, zamiast je odrzucać, zmieni to twoje relacje i energię w teraźniejszości.

Nawigacja po życiu nie tylko stanie się łatwiejsza dla bardzo wrażliwej osoby, ale także będzie przyjemniejsza, gdy osiągną swój prawdziwy cel.

Komentarze

Dodaj komentarz