Kule do kąpieli to kuliste bloki wielkości dłoni, które musują i szybko rozpuszczają się po wrzuceniu do kąpieli. Nie tylko dodają trochę przyjemności do Twojej kąpieli, ale są wykonane z różnych naturalnych składników, które mają działanie kojące, detoksykujące i pomagające się zrelaksować.

Co odróżnia kule do kąpieli od soli mineralnych?

Kule do kąpieli są wykonane z sody oczyszczonej lub wodorowęglanu sodu, który jest naturalnie wysoko zasadową substancją o strukturze pomagającej w usuwaniu toksyn. Naturalna zawartość sodu w sodzie oczyszczonej i zasadowość sprawiają, że woda w wannie jest jedwabista w dotyku, a soda oczyszczona może pomóc w wielu powszechnych problemach zdrowotnych . Olejki roślinne i soda oczyszczona łagodzą i nawilżają skórę. Oprócz przyjemnego zapachu i olejków eterycznych, kule do kąpieli mogą również dawać efekt aromatyczny i terapeutyczny.

Płyn do kąpieli zawiera mydło, które oczyszcza powierzchnię skóry, pomagając pozbyć się brudu i sebum. Przez krótki czas tworzą bąbelki i rozpuszczają się zmiękczając wodę.

Sole do kąpieli są bogate w minerały, a także pomagają usuwać toksyny, w zależności od tego, jakich soli do kąpieli używasz. Sole Epsom (siarczan magnezu) łagodzą zmęczone mięśnie, łagodząc nagromadzenie kwasu mlekowego spowodowane wysiłkiem fizycznym i dlatego są polecane osobom z bólami pleców, zapaleniem stawów, napięciem mięśni lub skurczami oraz drobnymi urazami przy pracy i podczas uprawiania sportu. Różowe sole himalajskie i morskie pomagają usuwać toksyny, głęboko oczyszczają skórę i energetycznie oczyszczają organizm.

Jak można zrobić kąpielowe kule?

Łączymy kwas cytrynowy i sodę oczyszczoną, a następnie dodajemy mieszankę olejków eterycznych, olejków roślinnych i odrobinę oczaru wirginijskiego, aby cała masa pozwoliła uformować odpowiedni kształt.

Czy kule do kąpieli mają zapach?

Oczywiście, a jeśli jesteś wrażliwy na zapach, kule do kąpieli mogą nie być dla Ciebie dobrym wyborem. Zamiast tego możesz spróbować dodać sole do kąpieli, które są nieco mniej pachnące, ale nadal zapewniają wspaniałe odtruwające i relaksujące doznania podczas kąpieli.

Co sprawia, że ​​musują i rozpuszczają się?

Za musujące działanie odpowiada reakcja sody oczyszczonej z kwaskiem cytrynowym. Gdy kula zetknie się z wodą, zawarty w niej wodorowęglan sodu reaguje z kwasem cytrynowym, uwalniając gazowy dwutlenek węgla. Kula do kąpieli zaczyna się rozpadać, uwalniając wraz z nią pigmenty, olejki eteryczne i kondycjonujące skórę olejki roślinne.

Jak długo mogę trzymać bombę do kąpieli przed użyciem?

Przechowuj kule do kąpieli w hermetycznym pojemniku lub torebce strunowej w chłodnym, ciemnym miejscu. Pomaga to chronić kulę do kąpieli przed wilgocią i zapobiega jej wysychaniu lub utracie zapachu. Im dłużej czekasz, tym mniej skuteczny będzie produkt, chyba że będzie dobrze przechowywany.

Czy można kulę przeciąć na pół, aby użyć ją dwa razy?

Można tego spróbować, ale mogą się łamać i kruszyć. Kawałki rozpuszczą się wtedy szybciej niż cała kula do kąpieli. Kule do kąpieli są przeznaczone do jednorazowego użytku. Dlatego aby uzyskać pełne korzyści, zalecane jest użycie całej kuli w wannie. Jeśli zdecydujesz się wyjąć kulę z wody w połowie i zachować na później, może nadal działać przy następnym użyciu, ale nie będzie tak skuteczne.

Komentarze

Dodaj komentarz