Zastanawiasz się jaki laptop będzie lepszy – nowy czy używany? Jeśli Twój budżet jest ograniczony, najlepszą opcją będzie zakup używanego laptopa w bardzo dobrym stanie. Przede wszystkim wybieraj takie modele, które należą do klasy biznesowej. Urządzenie z wyższej półki, które jest nadal w użyciu, będzie lepszym rozwiązaniem niż tańszy, ale nowy laptop. Dlaczego? Ponieważ laptopy biznesowe mają lepszą jakość, co sprawia, że działają płynniej i wydajniej. Jeśli więc chcesz, aby Twoje urządzenie służyło Ci kilka lat, wybierz laptopa z drugiej ręki! Przeczytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto kupować używane komputery.

Używane laptopy – jakie korzyści z kupna

Wiele osób nawet nie wie, że warto kupować laptopy używane. Dlatego kupują nowe w sklepie i tym samym najczęściej wydają znacznie więcej pieniędzy. Jest też wiele osób, których budżet nie pozwala na zakup nowego komputera, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup używanego sprzętu. Korzystne ceny to jeden z powodów, który nas cieszy i przekonuje do zakupu używanego komputera. Często zdarza się, że komputer można kupić za pośrednictwem różnych firm, które dbają o swój sprzęt, komputer jest prawie nowy i cena jest korzystna. Wiele osób nie widzi też powodu, aby udać się do sklepu z elektroniką i zapłacić dużo za nowy sprzęt, skoro możemy kupić używany sprzęt o podobnych parametrach za dużo niższą cenę.

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale używane komputery nie oznaczają, że jakość sprzętu jest gorsza i dlatego się je sprzedaje. Używane laptopy są często bardzo dobrze utrzymane; ich jakość jest zawsze taka sama jak nowych, kosztujących kilka tysięcy złotych.

Starsze modele laptopów często charakteryzują się wytrzymałością, która pod względem trwałości dorównuje nowszym modelom. Wiele starszych laptopów zaprojektowano z myślą o wydajności i pozostają one aktualne, o ile spełniają nasze potrzeby. Takie laptopy są znacznie wyższej półki od laptopów z marketu.

Ponadto starsze laptopy są często łatwiejsze w naprawie i modernizacji niż nowsze modele, które są zwykle bardziej złożone. Można samodzielnie wymieniać podzespoły, co pozwala przedłużyć żywotność sprzętu bez konieczności zakupu nowego. Zaletą zakupu używanego laptopa jest możliwość zakupu sprzętu w idealnym stanie. Często laptopy poleasingowe, są doskonałym stanie i dopiero przy przyjrzeniu się można zobaczyć, że mają małe ślady użytkowania. To oznacza, że możesz kupić komputer jak nowy, ale w lepszej cenie. Dla klientów oznacza to dostęp do wysokiej jakości sprzętu bez konieczności ponoszenia kosztów zakupu nowego modelu.

Laptopy poleasingowe – czy warto?

Czy warto kupować sprzęt poleasingowy? Oczywiście! Jest ku temu kilka powodów. Przede wszystkim, tanie laptopy poleasingowe według umowy muszą być oddane w dobrym stanie. Stąd też wiele z nich niemal nie nosi żadnych śladów użytkowania, które często występują w modelach sprzedawanych przez prywatne osoby. Co więcej, gdy urządzenia te trafiają do firm zajmujących się profesjonalną obsługą komputerów przenośnych po wypożyczeniu, zostają poddane weryfikacji. Co to znaczy? Głównie to, że sprzedawane są laptopy poleasingowe, które mają świetne parametry techniczne i są w pełni sprawne. Ponadto każdemu elementowi wyposażenia przypisana jest określona klasa jakości. Dzięki temu dokładnie wiesz, co kupujesz.

Za kupnem laptopa poleasingowego przemawia również fakt, że jest to sprzęt o doskonałej jakości. Firmy, które biorą komputery w leasing, zazwyczaj wybierają produkty z wysokiej półki, które wyróżnia doskonała jakość i wydajność. Nawet często zdarza się, że laptopy poleasingowe cechują się lepszymi parametrami technicznymi niż marketowe sprzęty.

Warto zastanowić się także, czy opłaca się kupić laptopa poleasingowego? Zdecydowanie tak! Poleasingowe laptopy są dostępne w niższej cenie niż nowe sprzęty. Jednocześnie wiele z nich niemal nie ma śladów użytkowania. Dodatkowo laptopy poleasingowe dostępne są często z 24-miesięczną gwarancją. Co pokazuje jak osoby sprzedające poleasingowego laptopa wierzą w jego dobrą kondycję.

Gdzie najlepiej kupować używany laptopNajlepiej przez sprawdzone strony z dobrymi opiniami. Dlaczego? Sprawdzony, doświadczony, ale i zaznajomiony z rynkiem sprzedawca używanego sprzętu IT posiada ciekawe oferty i oferuje fachowe doradztwo. Dlatego, zanim zdecydujesz, się na laptop poleasingowy poznaj, jego zalety, a następnie sprawdź sklep. Wiele sklepów oferuje także monitory poleasingowe, czy inne akcesoria.

Podsumowanie — używany laptop: po prostu warto go kupić

Czy warto kupić używany komputer przenośny? Postawienie na sprzęt używany, to decyzja niosąca za sobą wiele korzyści nawet dla najbardziej wymagających klientów.  Oszczędność finansowa, ekologiczne podejście do konsumpcji, dostęp do sprawdzonych modeli i możliwość dostosowania sprzętu do indywidualnych potrzeb to tylko parę z powodów, dla których warto wziąć pod uwagę zakup używanego laptopa. Na pytanie, czy warto kupić używany laptop, odpowiedź jest tylko jedna: ZDECYDOWANIE TAK!

Komentarze

Dodaj komentarz