Aleksander Siczek prezentuje singiel „Planety”. Klimat utworu to zdecydowanie hołd dla muzyki sprzed 30-40lat – najmilszej sercu Alka.

– Wspaniałe jest to, że ludzie, z którymi współpracuję widzą piękno w tych gatunkach muzycznych, które dla mnie od zawsze są cenne. Cieszę się, że „Planety” mają rockowe zacięcie. Ten mocny w brzmieniach singiel opowiada nie tylko o sile, ale i słabościach. Jedno i drugie się zderza, planety się spotykają – mówi o singlu Aleksander Siczek.

Tekst nawiązuje do wiecznego poszukiwania życiowego spełnienia. Ukazuje pragnienia i potknięcia, pogodzenie z tym co przynosi los. Za produkcję odpowiada Mike Johnson, do którego dźwięków Alek napisał tekst i stworzył linię melodyczną. Bas i gitara grają tu na froncie, co wyróżnia ten utwór na tle tych, które Aleksander dopiero zaprezentuje światu.

Nowego singla Aleksandra Siczka można posłuchać w serwisach streamingowych pod tym linkiem:

ffm.to/siczekplanety

Aleksander Siczek to autor tekstów, kompozytor i wokalista. Większą część życia spędził w stolicy, która zdecydowanie jest winowajczynią artystycznej muzycznej drogi. Tu zaczął kształcić swój głos i wrażliwość, tu powstają teksty a także dźwięki. Jak sam mówi, długo trzeba było czekać na efekty. Życie i wiele jego dróg musiało jednak zostać przekroczonych, by świadomie tworzyć muzykę autentyczną.

Inspiracją Aleksandra są polscy artyści i ich dzieła z lat 70-90. Lecz na nadchodzącym albumie słychać też będzie echo zagranicznych ikon muzycznych. Kolejny po singlu „Kino, Muranów”, utwór „Planety” to przedsmak ukończonego już debiutanckiego materiału muzycznego artysty, który z każdą kolejną odsłoną będzie zaskakiwać.

Źródło: NewSeria

Komentarze

Dodaj komentarz