Hosting WWW to udostępnienie strony w internecie. Wszystkie strony hostowane są w serwerach, gdzie są przechowywane i przetwarzane. Serwery WWW pozwalają też na zapewnienie miejsca do przechowywania treści multimedialnych jak audio, wideo czy zdjęcia. Z artykułu dowiesz się więcej. 

Hosting stron WWW – co to takiego? 

Hosting www jest to usługa udostępniania miejsca oraz zasobów serwera. Zazwyczaj zadaniem serwera będzie utrzymanie stron internetowych oraz obsługa poczty elektronicznej. 

Każdy, kto chce posiadać swoją stronę internetową musi ją utworzyć, a kolejno umieścić ją gdzieś. W tym celu powstały serwery hostingowe, które są podłączone do internetu 24h/7. Dzięki nim istnieje możliwość, by przytrzymać nie tylko strony internetowe, ale również inne pliki bądź pocztę. Zdecydowanie tańszą usługą jest hosting współdzielony. Wtedy z jednego serwera może korzystać wielu użytkowników. 

Czym jest serwer hostingowy? 

Serwer hostingowy jest komputerem o wysokiej mocy, gdzie przetwarza się zapytania użytkowników, które dotyczą strony internetowej. Za każdym razem, gdy dana osoba wpisze adres URL w przeglądarkę czy kliknie w strony internetowe, wyśle żądania połączenia z serwerem. Serwer będzie przetwarzał zapytania i będzie wysyłał pliki strony czy pliki multimedialne do przeglądarki. 

Możliwe jest także hostowanie strony www we własnym zakresie, lecz opcja ta wymaga naprawdę wiele czasu oraz generuje też spore koszty. Konfiguracja serwera WWW oraz konserwacja odpornych systemów musi zostać zrealizowana przez podmiot bądź osobę publikującą stronę. Zarządzanie taką infrastrukturą jest dość wymagające, większość osób nie posiada takiej wiedzy. Dlatego warto zlecić tą usługę doświadczonym dostawcom. 

Co jeszcze warto wiedzieć o hostingu stron WWW? 

Jest kilka rodzajów usług hostingowych, więc osoby indywidualne oraz firmy mogą wybierać w zależności od tego, jakie mają potrzeby. Można mieć tani hosting, szybki hosting, a także cały pakiet hostingowy. 

Darmowy dostawca hostingu to dobra opcja, kiedy kryterium jest budżet. Jednak w razie trudności, nie uzyskamy potrzebnego wsparcia. Wszystkie problemy techniczne użytkownik musi załatwiać sam. Dlatego strona WWW może mieć przerwy w działaniu. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw i czy w razie czego nie będzie problemu na poziomie sklepu internetowego. Posiadając swoją stronę WWW powinniśmy wiedzieć, że wszystkie jej niedociągnięcia będą świadczyć o właścicielu. Podstawowa płatna usługa hostingu jest przystępna cenowo, a na pewno pomoże zadbać o naszą reputację. 

Czym jest usługa hostingu współdzielonego? 

W tym modelu klienci współużytkują te same zasoby serwera, czyli pamięć, moc obliczeniową, przestrzeń dyskową oraz przepustowość. Taki hosting wybierany jest najczęściej, kiedy infrastruktura serwerowa czy moc obliczeniowa wykorzystywana jest do instalacji sporej ilości stron WWW, to wyjątkowo minimalizuje koszty. Takie rozwiązanie jest dobre dla firm, które nie posiadają zasobów technicznych do rozwiązywania problemów. Wtedy dla firm ważne jest też, by serwer WWW został w odpowiedni sposób zabezpieczony. Taka współpraca pomoże też odnośnie elementów strony WWW. 

Jest to też świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o  strony obsługiwane CMS WordPress. W hostingu współdzielonym opiera się sporo małych i średnich przedsiębiorstw. Wiele opiera się tu na działalności w panelu klienta. Oczywiście istnieją także zaawansowane hostingi, które przeznaczone są dla sklepów internetowych, gdzie dziennie jest wiele odwiedzin klientów.     

Komentarze

Dodaj komentarz