Dakota Mayi Johnson, urodzona 4 października 1989 roku w Austin w amerykańskim stanie Teksas, to niezwykle utalentowana amerykańska aktorka, która odniosła sukces zarówno na ekranie, jak i na scenie telewizyjnej.

Dakota Johnson: wiek

Ile lat ma Dakota Johnson? w 2023 roku skończyła 34 lata

Dakota Johnson: wzrost

Ile ma wzrostu Dakota Johnson? 171cm

Dakota Johnson: waga

Ile waży Dakota Johnson? 54kg

Dakota Johnson: media społecznościowe

Dakota Johnson: instagram.com/dakotajohnson/

Dakota Johnson: facebook.com/DakotaJohnsonlovers/

Dakota Johnson: biografia, kariera

Jej kariera rozpoczęła się już w dzieciństwie, kiedy to zadebiutowała w filmie „Szalony w Alabamie” (1999), mając zaledwie dziesięć lat. Od tego momentu jej talent rozwijał się wraz z nią, a jej przełomem okazała się rola Anastasii Steele w serii filmów „Pięćdziesiąt twarzy” (2015–2018). Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody BAFTA Rising Star Award i znalazła się na liście 30 poniżej 30 lat magazynu Forbes.

Johnson spędziła większość dzieciństwa na planach filmowych i premierach z rodzicami, aktorami Donem Johnsonem i Melanie Griffith, podróżując po różnych miejscach, w tym Aspen i Woody Creek w Kolorado. Już w wieku dwunastu lat zainteresowała się modelingiem, a po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła swoją karierę aktorską, grając w filmach takich jak „The Social Network” (2010) i „Bestia” (2011).

Jednak to rola Anastasii Steele przyniosła jej międzynarodową sławę i uznanie. Pomimo kontrowersji wokół serii filmów, Johnson zyskała uznanie za swój wyjątkowy talent aktorski.

Poza aktorstwem Johnson jest również zaangażowana społecznie. Współpracowała z innymi kobietami w Hollywood, aby stworzyć inicjatywę Time’s Up, która ma na celu ochronę kobiet przed molestowaniem i dyskryminacją.

Od lat Johnson jest również ambasadorem marki Gucci oraz inwestorem i dyrektorem współtwórczym marki seksualnego wellness, Maude.

Jest również znana ze swojego związku z wokalistą zespołu Coldplay, Chrisem Martinem, z którym mieszka w Malibu, Kalifornia.

Dakota Mayi Johnson to nie tylko utalentowana aktorka, ale także zaangażowana społecznie i biznesowo kobieta, która stale inspiruje swoją determinacją i pasją.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dakota_Johnson_Venice_2018_(cropped).jpg

Pietro Luca Cassarino, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz