Dawid Piotr Kwiatkowski, urodzony 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim, to niezwykle utalentowany polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor oraz osobowość telewizyjna. Jego bogata kariera muzyczna obejmuje osiem solowych albumów studyjnych, które zdobyły wielką popularność w Polsce.

Dawid Kwiatkowski: wiek

Ile lat ma Dawid Kwiatkowski? w 2024 roku skończył 28 lat

Dawid Kwiatkowski: wzrost

Ile ma wzrostu Dawid Kwiatkowski? brak informacji

Dawid Kwiatkowski: waga

Ile waży Dawid Kwiatkowski? brak informacji

Dawid Kwiatkowski: media społecznościowe

Dawid Kwiatkowski: instagram.com/kwiatkowsky/

Dawid Kwiatkowski: facebook.com/dawidkwiatkowskioff/

Dawid Kwiatkowski: biografia, kariera

Początki jego drogi muzycznej wiążą się z zespołem Two of Us. Jednak prawdziwą rozpoznawalność zyskał jako solowy artysta. Jego albumy, takie jak „9893”, „Pop & Roll” czy „Dawid Kwiatkowski”, notowały najwyższe pozycje na listach sprzedaży, zdobywając statusy platynowych i złotych płyt.

Dawid Kwiatkowski to także laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych, takich jak Europejska Nagroda Muzyczna MTV czy Nickelodeon Kids’ Choice Award. Jego wszechstronność artystyczna sprawiła, że pojawił się również w produkcjach filmowych, użyczając głosu postaciom w animowanych filmach „SpongeBob: Na suchym lądzie” i „Sing”.

Poza karierą muzyczną, Kwiatkowski aktywnie angażuje się w działalność charytatywną, wspierając m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jego zaangażowanie społeczne oraz talent artystyczny przyciągają uwagę nie tylko fanów, ale także mediów i instytucji charytatywnych.

Dawid Kwiatkowski to nie tylko utalentowany artysta, ale także osobowość medialna, często gościna w popularnych programach telewizyjnych. Jego wszechstronność i oddanie sprawiły, że stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dawid_Kwiatkowski,_Polsat_Superhit_Festival_2023_09_(cropped).jpg

Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz