W dzisiejszych czasach pracownicy doskonale wiedzą, w jakich warunkach chcą pracować. Wygląd biura, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ma dla nich ogromne znaczenie. Nikogo nie powinno dziwić, że ludzie chcą mieć zapewnione jak najlepsze warunki zatrudnienia. Nie zawsze chodzi wyłącznie o czynniki płacowe. Pracownicy chcą czuć, że firmy o nich dbają. Chcą też być dumni z tego, że pracują w firmie, dla której troska o dobro pracownika jest niezwykle ważna. W artykule wyjaśniamy, dlaczego meble biurowe są bardzo istotne i dlaczego warto zainwestować w biurko z regulacją wysokości.

1. Biurko regulowane, czyli sposób na natychmiastową poprawę warunków pracy

2. Dlaczego standardowe meble biurowe powinny odejść do przeszłości?

3. Biurka z elektryczną regulacją wysokości dla wszystkich pracowników

Współcześnie firmy mają przed sobą zdecydowanie więcej wyzwań związanych z zatrudnianiem pracowników. Młode pokolenie zupełnie inaczej postrzega pracę, niż pokolenie, które wchodziło na rynek pracy w latach 90. XX wieku. Młodzi ludzie mogą zwracać uwagę na warunki płacowe, ale mogą też mocno obserwować to, co ma im do zaoferowania firma poza wynagrodzeniem za pracę. Młodego pracownika jest dużo trudniej zatrzymać w firmie. Jeśli taka osoba zauważy, że nie będzie mogła się w firmie rozwijać, a na dodatek nie będzie jej pasować wygląd biura, to dość szybko odejdzie z pracy. Wiek pracownika nie musi mieć znaczenia, gdy chodzi o zapatrywanie się na meble biurowe. Zmieniły się znacznie oczekiwania ludzi. Dzisiaj każdy chce mieć na swój użytek biurko z regulacją wysokości blatu. Biurka regulowane eliminują dolegliwości bólowe, które mogą pojawiać się, gdy człowiek stale siedzi w jednej pozycji. Biurko elektryczne to absolutne must have w każdym biurze, w każdej instytucji państwowej i samorządowej, a także w każdej organizacji pozarządowej. 

Biurko regulowane, czyli sposób na natychmiastową poprawę warunków pracy

Biurka z regulacją wysokości blatu stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, gdyż dzięki nim pracownicy czują się zdecydowanie lepiej w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Panuje błędne przekonanie, że bóle w obrębie kręgosłupa dotyczą jedynie pracowników wykonujących prace fizyczne. Tak nie jest. Identyczne boleści może powodować siedzenie za biurkiem przez 8 godzin. Nie jest powiedziane, że tak się stanie po pierwszym dniu w pracy. Może jednak przytrafić się osobom w każdym wieku. Biurko podnoszone umożliwia swobodną zmianę pozycji. Jeśli pracownik zaczyna odczuwać dyskomfort, może dowolnie ustawić biurko z regulowanym blatem. Oznacza to, że nie musi non stop siedzieć przy biurku. Może pracować, stojąc. Taką możliwość dają jedynie biurka z regulowaną wysokością. 

Dlaczego standardowe meble biurowe powinny odejść do przeszłości?

Typowe biurka są podzielone na meble dla dzieci, meble dla młodzieży i biurka dla osób dorosłych. Takie biurka mogą różnić się pojemnością, ilością przegródek i szuflad. Natomiast ich wysokość jest stała. Wysokość blatu nie jest w żaden sposób regulowana. Pracownicy muszą przez to pracować wyłącznie w jednej pozycji. To ma zły wpływ na kręgosłup. Ludzie są po prostu „połamani”. Złe samopoczucie powoduje, że nie chce im się angażować w aktywność fizyczną, co jeszcze bardziej pogarsza ich kondycję. 

Biurka z elektryczną regulacją wysokości dla wszystkich pracowników

Każda firma może mieć biurka elektryczne. Regulacja wysokości biurka znakomicie poprawia warunki pracy. Biurko elektryczne powinno być udostępnione dla każdego pracownika. Takie innowacyjne meble poprawiają nie tylko zdrowie kręgosłupa, ale i samopoczucie pracowników. 

Komentarze

Dodaj komentarz