Dorota Anna Chotecka-Pazura, znana również jako Dorota Kapusta, urodziła się 15 marca 1966 roku w Radomiu. Po ukończeniu VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w swoim rodzinnym mieście, w 1993 roku zdobyła dyplom na wydziale aktorskim renomowanej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jej debiut na ekranie nastąpił w 1993 roku w filmie „Pożegnanie z Marią”. Od tego momentu pojawiła się w wielu znaczących produkcjach filmowych, takich jak „Awantura o Basię”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra” czy „Szczęśliwego Nowego Jorku”.

Dorota Chotecka: wiek

Ile lat ma Dorota Chotecka? w 2024 roku skończyła 58 lat

Dorota Chotecka: wzrost

Ile ma wzrostu Dorota Chotecka? 174cm

Dorota Chotecka: waga

Ile waży Dorota Chotecka? brak informacji

Dorota Chotecka: media społecznościowe

Dorota Chotecka: instagram.com/dorotachotecka/

Dorota Chotecka: facebook.com/dorotachotecka.official/

Dorota Chotecka: biografia, kariera

Jednak to dopiero pod koniec lat 90. zdobyła ogromną popularność dzięki swojej niezapomnianej roli Danuty Norek w kultowym serialu komediowym „Miodowe lata” oraz jego kontynuacji „Całkiem nowe lata miodowe”. Ponadto, jej kreacja postaci Joli, prostytutki z sitcomu „13 posterunek”, zapewniła jej status seksbomby.

Przez dekadę wcielała się także w postać Krystyny Więcławskiej w popularnym serialu TVP1, „Ranczo”. Oprócz pracy aktorskiej, prowadziła również programy na kanale Polsat Café, takie jak „Baby room”, „Stylowe spotkania Gali” oraz „Fabryka urody”.

Wiosną 2016 roku wzięła udział w piątej edycji programu rozrywkowego „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” emitowanego przez Polsat, jej partnerem tanecznym był Robert Kochanek. Od 2003 roku jest żoną znanego aktora Radosława Pazury, z którym ma córkę Klarę, urodzoną 21 stycznia 2007 roku. Dorota jest także bratową popularnego aktora Cezarego Pazury. Razem z mężem pełniła funkcję ambasadorów Światowych Dni Młodzieży 2016 zorganizowanych w Krakowie.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dorota_Chotecka_(2022).jpg

Paweł Matyka, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz