Dorota Małgorzata Kolak-Michalska, urodzona 20 czerwca 1957 roku w malowniczym Krakowie, jest niezwykle utalentowaną polską aktorką, którą z powodzeniem można obejrzeć zarówno na deskach teatralnych, w produkcjach filmowych, jak i na małym ekranie.

Dorota Kolak: wiek

Ile lat ma Dorota Kolak? w 2023 roku skończyła 66 lat

Dorota Kolak: wzrost

Ile ma wzrostu Dorota Kolak? 169cm

Dorota Kolak: waga

Ile waży Dorota Kolak? brak informacji

Dorota Kolak: media społecznościowe

Dorota Kolak: instagram.com/p/CZeFPj8B3yQ/

Dorota Kolak: facebook.com/p/Dorota-Kolak-100063761048286/

Dorota Kolak: biografia, kariera

Swoją artystyczną podróż rozpoczęła w latach 80., kiedy to w latach 1980–1982 związała się z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, by następnie od 1982 roku rozświetlić scenę Teatru Wybrzeże w Gdańsku swoim niezwykłym talentem. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (1980), nie przestaje zaskakiwać swoją wszechstronnością i zaangażowaniem w sztukę.

Jednak talent aktorski to nie jedyna dziedzina, w której sięga szczytów. Dorota Kolak angażuje się także w działalność pedagogiczną. Jako wykładowczyni na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, dzieli się swoją wiedzą z zakresu aktorstwa, plastyki ruchu oraz form i stylów ruchu scenicznego, inspirując kolejne pokolenia adeptów sztuki scenicznej.

W 2015 roku osiągnęła kolejny ważny kamień milowy w karierze, habilitując się w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, dzięki swojej wyjątkowej roli w spektaklu „Słodki ptak młodości” Tennessee Williamsa.

Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za swoje wybitne zasługi dla kultury polskiej oraz wielokrotnie uhonorowana nagrodami aktorskimi, Dorota Kolak-Michalska pozostaje ikoną polskiego teatru i kina. Jej kreacje w serialach takich jak „Radio Romans”, „Pensjonat pod Różą”, czy „Barwy szczęścia”, zyskały uznanie widzów na całym świecie.

Poza światłem reflektorów, Dorota Kolak jest również żoną znanego aktora Igora Michalskiego oraz dumna matka utalentowanej aktorki Katarzyny Z. Michalskiej. Jej życie jest nieustanną podróżą w poszukiwaniu doskonałości artystycznej i osobistej spełnienia.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dorota_Kolak_na_Berlinale_2016.jpg
Paul Katzenberger, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz