Dorota Szelągowska, znana polska prezenterka telewizyjna oraz projektantka wnętrz, ma niezwykłą historię życia. Urodziła się 26 września 1980 roku w Trypolisie, Libia, gdzie spędziła część swojego dzieciństwa do jesieni 1981 roku, zanim powróciła do Polski, gdzie rodzice się rozwiedli. Dorastała pod opieką matki, Katarzyny Grocholi, oraz babci, Lidii.

Dorota Szelągowska: wiek

Ile lat ma Dorota Szelągowska? w 2023 roku skończyła 43 lata

Dorota Szelągowska: wzrost

Ile ma wzrostu Dorota Szelągowska? brak informacji

Dorota Szelągowska: waga

Ile waży Dorota Szelągowska? ok. 68kg

Dorota Szelągowska: media społecznościowe

Dorota Szelągowska: instagram.com/dotindotin/

Dorota Szelągowska: facebook.com/szelagowska.dorota/

Dorota Szelągowska: biografia, kariera

Po ukończeniu Społecznego Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Milanówku, Szelągowska podjęła studia z zakresu dziennikarstwa i stosowanych nauk społecznych, choć żaden z kierunków nie został przez nią ukończony. Zamiast tego, skupiła się na kursie projektowania wnętrz, który ukończyła.

Jej kariera medialna rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy to zaczęła prowadzić program młodzieżowy „Rower Błażeja” na antenie TVP1, którego później została wydawcą. Pisała również felietony dla różnych magazynów, takich jak „Malemen”, „Pani”, „Olivia” i „Polska The Times”. Współpracowała także z TVN przy produkcji programów rozrywkowych takich jak „Moja krew” i „Taniec z gwiazdami”, oraz była gospodynią programów w kanałach takich jak Domo+ i TVN Discovery.

Szelągowska prowadziła wiele popularnych programów, takich jak „Polskie lato” w TVP1, „Pytanie na śniadanie” w TVP2, oraz „Dietosferę” w Kuchnia TV. Od 2014 roku skupiła się głównie na programach o tematyce wnętrzarskiej w kanałach należących do grupy TVN Discovery, a także prowadziła własne biuro projektowe.

W 2024 roku dołączyła do jury programu kulinarnego „MasterChef Nastolatki” na antenie TVN. Oprócz pracy zawodowej, Szelągowska jest również matką trójki dzieci z trzech różnych związków małżeńskich. Poza światem telewizji i projektowania wnętrz, cierpiała na nerwicę lękową i miała do czynienia z atakami paniki.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dorota_Szel%C4%85gowska.png
Magazyn VIVA!, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz