Drewniane wiaty garażowe są łatwiejsze w montażu i tańsze w budowie niż murowany garaż. Jedno, dwu lub nawet trzystanowiskowe wiaty ochronią pojazdy przed wilgocią i odpadami atmosferycznymi. Dowiedz się, jakie jeszcze są zalety nowoczesnego carportu ogrodowego.

Wiata garażowa z drewna – czy warto ją postawić?

Wszystkie nasze konstrukcje zostały wykonane z impregnowanego ciśnieniowo drewna. Dzięki temu wiaty garażowe drewniane są wytrzymałe i odporne na warunki pogodowe. Dodatkowo, stawiając drewnianą wiatę do 50 m2 przy budynku mieszkalnym, nie trzeba zgłaszać tego faktu do żadnego urzędu. Takie ułatwienie pozwoli szybko postawić wiatę na każdej prywatnej działce. U nas znajdziesz wersje wiaty garażowej z dachem lub bez, co umożliwia dopasowanie końcowego wyglądu wiaty do stylu reszty zabudowy. Do wyboru są także wersje wolnostojące oraz przyścienne, dzięki którym zrealizujesz pomysł budowy garażu nawet na małej działce. Wiata garażowa przyścienna to także mniejszy koszt budowy i lepsza osłona pojazdu.

Wymiary i modele wiat garażowych

Drewniane wiaty samochodowe z dachem poliwęglanowym (transparentnym lub kolorowym) to proste konstrukcje, które stawiamy w jeden dzień. Już po paru godzinach możesz zaparkować swój samochód pod dachem własnej wiaty. Standardowa wiata garażowa jednostanowiskowa to prostokątna konstytucja o wymiarach 300×500 cm. Sześć słupków o wysokości 210 cm utrzymuje stabilny dach o drewnianym rusztowaniu. Jeśli potrzebujesz wyższej wiaty na jeden pojazd, polecamy drewnianą wiatę Dakota o wysokości 290 cm na całej długości. Bez problemu zmieści się pod nią każdy samochód dostawczy.

Wiaty wielostanowiskowe wymagają sporej powierzchni do zagospodarowania. Wiata garażowa na dwa auta posiada u nas wymiary 720×500 cm lub 615×606 cm. Różnice wynikają z projektów obu wiat – rozdzielonych kolumnami lub mieszczących pod dachem jedną dużą przestrzeń. Wiaty trzystanowiskowe wymagają konsultacji z naszym zespołem, które doradzi najlepsze rozwiązanie dla danej działki. Dodatkowo możesz wybrać nie tylko zadaszenie, ale też montaż ścianek i impregnację wiaty na dowolny kolor.

Czas montażu i dostawy – kiedy stanie zamówiona wiata samochodowa?

Wiaty dostępne u nas w ofercie można zmontować już w 8 godzin, przy pracy dwójki osób. Oferujemy dostawę na terenie całej Polski, także z opcją montażu na miejscu. W przypadku nieprawidłowości, masz 14 dni na zwrot i wymianę wiaty. Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL zapewniają poufność Twoich danych. Oprócz tego oferujemy również produkty robione na wymiar. Starannie wykończone, estetyczne wiaty garażowe powstają dzięki załączonej instrukcji. Krok po kroku, z pomocą metrówki, ołówka, młota lub wiertarki do kotew i drabiny, możesz samodzielnie postawić własną wiatę garażową. Stosowane przez nas drewno jest naprawdę wytrzymałe, dlatego do zachowania jego właściwości wystarczy jedynie coroczna impregnacja.

Dostępne wiaty garażowe – tyle miejsca, ile potrzebujesz

Wiata przyścienna lub wolnostojąca to dwa podstawowe rodzaje carportów ogrodowych. Warto sprawdzić też wiatę z pomieszczeniem gospodarczym, która stanowi jeden z najczęściej wybieranych wariantów. Przede wszystkim warto kupować wiaty garażowe dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli szukasz miejsca na magazyn sprzętów ogrodowych i uporządkowania przestrzeni na działce, wiata garażowa z dobudówką to doskonała alternatywa dla tradycyjnej szopy na narzędzia. Więcej projektów znajdziesz na www.woodandplay.pl, wraz z kontaktem i dokładnym cennikiem.

Komentarze

Dodaj komentarz