Eryk Kulm Jr., urodzony 19 października 1990 roku w Warszawie, to polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, który zdobył uznanie publiczności oraz krytyków swoimi wyjątkowymi kreacjami. Jego talent został doceniony m.in. poprzez przyznanie nagrody im. Zbyszka Cybulskiego w 2022 roku za rolę tytułową w filmie „Filip”, gdzie wcielił się w postać uwodziciela, ukrywającego swoje żydowskie pochodzenie podczas II wojny światowej.

Eryk Kulm Jr.: wiek

Ile lat ma Eryk Kulm Jr.? w 2023 roku skończył 33 lata

Eryk Kulm Jr.: wzrost

Ile ma wzrostu Eryk Kulm Jr.? 184cm

Eryk Kulm Jr.: waga

Ile waży Eryk Kulm Jr.? 75kg

Eryk Kulm Jr.: media społecznościowe

Eryk Kulm Jr.: instagram.com/erickulmjr/

Eryk Kulm Jr.: facebook.com/eryk.kulm/

Pochodzący z rodziny o bogatej historii artystycznej, Kulm Jr. jest wnukiem Eryka Kulma, długoletniego oficera rozrywkowego na MS Batory, oraz synem muzyka jazzowego o imieniu również Eryk Kulm. Rodzinną pasję do sztuki odziedziczył po ojcu, choć sam wybrał ścieżkę aktorstwa. Debiutował na ekranie w 2004 roku w filmie „Pręgi” i od tamtej pory regularnie pojawiał się w różnorodnych produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Jego najnowsze osiągnięcia to główna rola w nagrodzonym filmie „Filip”, za którą otrzymał prestiżowe wyróżnienia, w tym Orła za najlepszą główną rolę męską oraz Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Jednak talent Kulma Jr. nie ogranicza się jedynie do kina – aktor odnajduje się także na scenie teatralnej, współpracując z renomowanymi instytucjami, takimi jak Teatr Capitol czy Collegium Nobilium.

Ponadto, Kulm Jr. angażuje się w różnorodne projekty, wcielając się w różnorodne postacie, zarówno w dramatach, jak i komediach, zdobywając uznanie widzów i krytyków swoją wszechstronnością i charyzmą. Jego talent i zaangażowanie sprawiają, że staje się coraz bardziej rozpoznawalną twarzą w polskim przemyśle rozrywkowym, zdobywając coraz większe zainteresowanie publiczności.

Mimo sukcesów zawodowych, życie prywatne Kulma Jr. pozostaje tajemnicą. W 2020 roku aktor poinformował o operacji plastycznej nosa, jednak nie ujawnił szczegółów motywacji ani przebiegu zabiegu. Skupia się głównie na swojej pracy artystycznej, kontynuując rozwijanie swojej kariery z determinacją i pasją.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Eryk_Kulm.jpg
Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz