Zakup profesjonalnych foteli do biura ma większe znaczenie niż nam się wydaje. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, powinniśmy wziąć pod uwagę, że będzie on eksploatowany przez wiele godzin. Dodatkowo musi służyć wszystkim pracownikom, których zatrudniamy w swoim biurze. Z tych względów słabej jakości fotele z supermarketów nie sprawdzą się w przypadku intensywnej pracy biurowej.

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach: fotele biurowe muszą być wygodne

Doświadczony specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przypomina, że krzesła i fotele biurowe muszą być bardzo wygodne. Pracownicy często korzystają z takich mebli przez kilka, a nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia. Z tego względu wszelkie niedociągnięcia w konstrukcji foteli będą przez nich szczególnie boleśnie odczuwalne. Niewygodny fotel może utrudnić pracę już pierwszego dnia (zamiast skupić się na zawodowych obowiązkach, denerwujemy się, że jest nam niewygodnie). Korzystanie z niego przez wiele miesięcy może być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Źle dobrane meble biurowe mogą przyczynić się nawet do zwyrodnień kręgosłupa.

Zakup uniwersalnych foteli biurowych

Zdaniem specjalisty z salonu mebli biurowych w Katowicach, ważnym kryterium wyboru foteli biurowych jest ich uniwersalność. To, że siedzi się nam wygodnie na danym fotelu nie oznacza wcale, że nasi pracownicy będą mieli podobne odczucia. Musimy mieć świadomość, że ten sam fotel biurowy ma służyć zarówno drobnej, niskiej kobiecie, jak i wysokiemu, dobrze zbudowanemu mężczyźnie.

Fotele biurowe, które spełnią oczekiwania największej liczby pracowników powinny posiadać wiele regulacji. Niezwykle ważna jest regulacja wysokości (musimy mieć możliwość takiego ustawienia wysokości fotela, żeby nasze kolana uginały się pod kątem 90 stopni do podłogi). Inną ważną funkcją fotela biurowego jest regulacja kąta nachylenia oparcia. Dobrze kiedy fotel posiada zagłówek i podłokietniki. W warunkach biurowych szczególnie dobrze sprawdzają się fotele na kółkach (pracownik nie musi z nich wstawać, gdy chce się obrócić czy wyjąć dokumenty z szafki znajdującej się dwa metry dalej). Kupując fotel biurowy na kółkach, zwróćmy uwagę na to, żeby były one wykonane z gumy lub silikonu (kółka plastikowe mogłyby porysować podłogę lub uszkodzić wykładzinę).

Fotele, które staną się wizytówką naszego biura

Choć wygląd fotela biurowego nie jest pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, pracownik z salonu mebli biurowych w Katowicach przypomina, że fotel jest również wizytówką naszego biura, dlatego powinien prezentować się nienagannie.

Najlepsze fotele biurowe wykonane są z solidnych materiałów, które nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji wyglądają dobrze. Postarajmy się wybrać fotel, który będzie łatwy w czyszczeniu. Mebel, z którego pracownicy korzystają nawet 24 godziny na dobę jest szczególnie podatny na zabrudzenia. Personel sprzątający nie powinien mieć jednak problemów z szybkim jego wyczyszczeniem.

Bardzo istotne jest, żeby fotele biurowe pasowały do wystroju naszego biura. Pracownik z salonu mebli biurowych z Katowic radzi, żebyśmy patrzyli na fotele biurowe z perspektywy długoterminowej. Fotele mogą nam służyć długie lata. W międzyczasie możemy mieć ochotę na całkowitą zmianę wystroju biura (na przykład przemalowanie ścian, nową aranżację okien, położenie innych wykładzin). Warto wybrać fotele biurowe o uniwersalnej formie i kolorach, gdyż wówczas będą one pasowały do każdego wnętrza.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz