Grzegorz Markowski, urodzony 28 kwietnia 1973 roku w Bielsku-Białej, to wybitny polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Markowski może poszczycić się bogatym i różnorodnym doświadczeniem w mediach.

Grzegorz Markowski: wiek

Ile lat ma Grzegorz Markowski? w 2023 roku skończył 50 lat

Grzegorz Markowski: wzrost

Ile ma wzrostu Grzegorz Markowski? brak informacji

Grzegorz Markowski: waga

Ile waży Grzegorz Markowski? brak informacji

Grzegorz Markowski: media społecznościowe

Grzegorz Markowski:

Grzegorz Markowski: facebook.com/p/Grzegorz-Markowski-100065192966035/k/

Grzegorz Markowski: biografia, kariera

Swoją karierę rozpoczął w Radiostacji, Radia Bis oraz w redakcji magazynu „City Magazine”. Zdobył uznanie jako współtwórca pierwszego polskiego reality show radiowego, „Dwa Braty”, które stworzył razem z Kamilem Dąbrową i Marcinem Chłopasiem na antenie Radiostacji. Ponadto, był gospodarzem programu „Radio NRD” oraz współautorem audycji „Wpół do 4 RP” na antenie Tok FM.

W świecie telewizji, Markowski zasłynął jako współprowadzący program „Jazda po klipach” na antenie VH1 Polska wraz z Kamilem Dąbrową. Przez wiele lat był także obecny w mediach TVN, gdzie prowadził program „Szkło kontaktowe”. Wspólnie z Kamilem Dąbrową dzielił się anteną aż do września 2011, później z Marią Czubaszek do marca 2016, a od kwietnia 2016 do grudnia 2018 ponownie z Kamilem Dąbrową.

Od września 2012 do czerwca 2014 roku Markowski, wraz z Krzysztofem Materną, prowadził audycję „Daję słowo” w Radiowej Jedynce. Z kolei w okresie od czerwca 2010 do lutego 2012 roku pisał felietony do tygodnika „Wprost”, a od marca 2012 publikuje je w polskiej edycji tygodnika „Newsweek Polska”, koncentrując się na „Bajce prawie politycznej”.

Markowski to również doświadczony zawodowiec w obszarze badań rynkowych, pełniąc przez siedem lat funkcję dyrektora ds. badawczo-rozwojowych w MillwardBrown SMG/KRC. Następnie, w lutym 2007, objął stanowisko dyrektora strategicznego w agencji reklamowej DDB Warszawa, gdzie nadzorował marki takie jak Pilsner Urquell, Dębowe Mocne, Lotos, Łowicz, Nałęczowianka.

Od marca 2009 roku Grzegorz Markowski jest związany z firmą Corporate Profiles Consulting, specjalizującą się w doradztwie strategicznym, gdzie pełni funkcję dyrektora Research & Discovery.

W życiu prywatnym jest mężem i szczęśliwym ojcem trojga dzieci. Jego wszechstronność, doświadczenie oraz zdolności dziennikarskie zostały docenione w 2018 roku, kiedy to uhonorowano go tytułem Mistrza Mowy Polskiej.

Od 10 lipca 2020 roku Grzegorz Markowski podbija fale Radia Nowy Świat, gdzie w duecie z Katarzyną Kasią zaskakuje słuchaczy w czwartkowe poranki programem „Nowy Świat”.


Źródło foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/RK2310_6II2728_Grzegorz_Markowski.jpg

Rafał Komorowski, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz