Grzegorz Jerzy Turnau urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie, to polski kompozytor, pianista, poeta i śpiewak. Do tej pory wydał jedenaście albumów, w tym jeden (Cafe Sułtan) z własnymi wersjami utworów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, a większość z nich odniosła spory sukces na listach przebojów.

Grzegorz Turnau: wiek

Ile lat ma Grzegorz Turnau? w 2023 roku skończył 56 lat

Grzegorz Turnau: wzrost

Ile ma wzrostu Grzegorz Turnau? brak informacji

Grzegorz Turnau: waga

Ile waży Grzegorz Turnau? brak informacji

Grzegorz Turnau: media społecznościowe

Grzegorz Turnau: instagram.com/grzegorz_turnau/

Grzegorz Turnau: facebook.com/grzegorzturnauartysta/

Grzegorz Turnau: biografia, kariera

Na jego charakterystyczny styl składają się mocne, wyraźne teksty i muzyka skomponowana w specjalnych tonacjach i harmoniach, przy użyciu instrumentów takich jak fortepian, saksofon, skrzypce i różne rogi. Inspirowany twórczością takich artystów jak Marek Grechuta i Jan Kanty Pawluśkiewicz, jego styl muzyczny mieści się w szeroko rozumianym gatunku poezji śpiewanej.

W wieku siedemnastu lat zdobył pierwszą nagrodę (Grand Prix) na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1984 roku. Następnie dołączył do kabaretu Piwnica pod Baranami, komponując takie hity jak „Znów wędrujemy” i wydał swój pierwszy album, Naprawdę nie dzieje się nic („Really, nothing happens”) w 1991 roku.

Uczestniczył w koncercie Aleksandra Glondysa „Ellington po krakowsku”, opartym na pomyśle wybitnych kompozytorów Piwnicy pod Baranami, wykonujących swoje interpretacje muzyki Duke’a. Inni uczestnicy to Pawluśkiewicz, Zbigniew Raj i kilku innych muzyków.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gorzegorz_Turnau_z_zespo%C5%82em,_2023-01-29_07.jpg

Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz