Igor Herbut, urodzony 17 grudnia 1990 roku w Przemkowie, jest polskim piosenkarzem, autorem tekstów i kompozytorem pochodzenia łemkowskiego. Znany jest jako założyciel i wokalista zespołu LemON. W dzieciństwie uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemkowie, a następnie kontynuował naukę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy. W 2010 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale artystycznym na kierunku jazz i muzyka estradowa.

Igor Herbut: wiek

Ile lat ma Igor Herbut? w 2023 roku skończył 33 lata

Igor Herbut: wzrost

Ile ma wzrostu Igor Herbut? 173cm

Igor Herbut: waga

Ile waży Igor Herbut? brak informacji

Igor Herbut: media społecznościowe

Igor Herbut: instagram.com/aigorek/

Igor Herbut: facebook.com/igor.herbut.oficjalny/

Igor Herbut: biografia, kariera

Pod koniec 2011 roku wziął udział w precastingu do programu talent show „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie wraz z kuzynem Adamem Horoszczakiem założył zespół LemON. Grupa dotarła do finału programu, zdobywając główną nagrodę. W 2012 roku wydali swój debiutancki album, który osiągnął 9. miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce i uzyskał status platynowej płyty.

W 2013 roku Igor Herbut nagrał piosenkę „Wkręceni – Nie ufaj mi”, która stała się przebojem i zdobyła wysokie miejsca na różnych listach przebojów radiowych. W kolejnych latach zespół LemON wydał kolejne albumy, zyskując popularność wśród słuchaczy.

W 2020 roku Herbut był jurorem programu rozrywkowego „The Four. Bitwa o sławę”. Również w 2020 roku wydał swój debiutancki album solowy zatytułowany „Chrust”.

Od września 2020 roku Igor Herbut prowadzi autorski program „Ścieżka filmowa Igora Herbuta” na antenie RMF Classic. W 2021 roku wystąpił w widowisku telewizyjnym „Zakochany Mickiewicz” w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego.

7 marca 2022 roku wydał singiel „Mamo tyś płakała” nagrany w duecie z sanah, którego przychód został przekazany na pomoc dzieciom – ofiarom rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Igor Herbut od 2013 roku jest związany z producentką telewizyjną Małgorzatą Dacko, z którą ma syna o imieniu Kai.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Igor_Herbut_2019.jpg
Paweł Woszczyk, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz