Po tym, jak IKEA ogłosiła globalne podwyżki, porównaliśmy ceny jej produktów w Polsce. Zajrzeliśmy do ostatnich katalogów i sprawdziliśmy obecne ceny na stronie internetowej firmy. Porównanie pokazuje nawet kilkudziesięcioprocentowe podwyżki w IKEI.

Pretekstem do tego porównania były opinie użytkowników Interii, którzy po naszym ostatnim tekście o podwyżkach cen w IKEI zaczęli w komentarzach podawać przykłady produktów, które zdrożały.

IKEA wskazuje, że globalnie średni wzrost cen wyniesie około 9 proc. z drobnymi różnicami odzwierciedlającymi lokalną presję inflacyjną i koszty związane z łańcuchem dostaw, ale polscy klienci wskazują także na wyższe zwyżki. Już w sylwestra wymieniali np., że Regał Hejne kilka dni temu kosztował 90 zł, a teraz 110 zł. – Nie wygląda mi to na wzrost o 9 proc., tylko o ponad 20 proc. – komentował jeden z nich na forum Interii. Inny zauważył, że korpus szafki kuchennej 60/60/60 „przed świętami kosztował 120 zł, a po świętach 170 zł„. To podwyżka o ponad 40 proc.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz