W ubiegłym roku nastąpił boom na wydarzenia online. Wybrane platformy do organizacji tego typu eventów odnotowały nawet 100-krotny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem[1]. Dziś firmy poszukują realnych miejsc na imprezy integracyjne. Zdecydowana część pracowników pragnie spotkań na żywo, a także wyjazdów. I choć specjaliści podają, że blisko 60 proc. eventów nadal może być organizowanych online – obserwacje rynkowe pokazuję zupełnie co innego. Wiosną nastąpi boom na wyjazdowe imprezy integracyjne. Sprawdź, jaki imprezy dla firm są na topie.

Wiosna i jesień to najpopularniejsze okresy na organizację wyjazdów integracyjnych. Warto rozważać różne opcje i kierunki. Nawet jeśli firma ma ograniczony budżet, nadal może zorganizować krótki wyjazd dla swoich pracowników. A jakie kierunki będą popularne na wiosnę? I na jakie atrakcje postawią organizatorzy?

Imprezy dla firm – firmy kochają outdoor

Kierunek wyjazdu, choć bardzo ważny, zaczął schodzić na drugi plan. Dla firm istotny jest zwłaszcza harmonogram wyprawy integracyjnej, a także atrakcje, jakie jest w stanie zapewnić wybrany obiekt. Tradycyjnie, firmy wybierają mniejsze miejscowości w górach, czy nad morzem. Ogromny nacisk stawiają na to, czy dany hotel organizuje atrakcje outdoorowe.

 – Kierunek wyjazdu odgrywa ogromną rolę, jednakże na pierwszym planie pojawiają się aspekty związane z możliwościami danego hotelu. Firmy pytają, czy posiada możliwość organizacji zabaw na zewnątrz, ogniska czy grilla. W modzie są tradycyjne rozrywki, ale także te gwarantujące adrenalinę. Wiele osób pragnie normalności w tradycyjnym wydaniu. Istotne jest otoczenie hotelu i okoliczności przyrody. Pracownicy nastawieni są na kontakt z drugim człowiekiem, niekoniecznie chcą brać udział w wyjazdach, które mają napięty harmonogram – mówi Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace.

Dużą popularnością cieszą się także imprezy dla firm w formie wypadów survivalowych w góry. To świetna okazja do team bulidingu.

Jak outdoor to tylko w górach

Imprezy dla firm często odbywają się w pensjonatach w górach. Dlaczego? Gwarantują one wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody. A jakie atrakcje są w modzie?

 – W modzie jest wszystko to, co zdrowe i naturalne. Firmy pytają, czy posiadamy własne wypieki, a także jaki rodzaj żywności oferujemy. Wśród atrakcji modne jest degustowanie regionalnych smaków, a także obcowanie z przyrodą. Pracownicy są zainteresowani spływami kajakowymi, a także tym, aby organizatorzy zapewniali scenariusze wyjazdów szyte na miarę potrzeb danej organizacji – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy.

Co jeszcze jest w trendzie? Warsztaty parzenia kawy, a także kuchnia inspirowana SLOW FOOD.

Firmy szukają też eleganckich wnętrz

Imprezy dla firm to nie tylko szaleństwa w outdoorze. Organizatorzy imprez poszukują także eleganckich wnętrz. Standardowe sale odeszły w zapomnienie. Przedsiębiorstwa nie chcą już organizować eventów w nudnych wnętrzach szkoleniowych. Poszukują alternatywnego wystroju, elegancji, a także ekstrawagancji.

Popularną opcją jest wynajmowanie całych ośrodków na wyłączność. Firmy także poszukują pensjonatów, które zapewnią im oddzielne miejsce na ogniska albo grillowanie. Cenią także obiekty, które są przystosowane do przyjmowania większej liczby osób – posiadają własne sale przystosowane do prowadzenia szkoleń i spotkań networkingowych. Wszystko jednak zależy od preferencji zespołu i wymagań pracodawcy. Jedno jest pewne – imprezy dla firm są wciąż na topie.


[1] https://explodingtopics.com/blog/event-industry-trends

Komentarze

Dodaj komentarz