Izabela Kuna, urodzona 25 listopada 1970 roku w Tomaszowie Mazowieckim, jest wybitną polską aktorką filmową i teatralną, blogerką oraz cenioną autorką książek. Jej ojciec znany był ze swej pracy w renomowanych Mazowieckich Zakładach Przemysłu Wełnianego „Mazowia”.

Izabela Kuna: wiek

Ile lat ma Izabela Kuna? w 2023 roku skończyła 53 lata

Izabela Kuna: wzrost

Ile ma wzrostu Izabela Kuna? 170cm

Izabela Kuna: waga

Ile waży Izabela Kuna? brak informacji

Izabela Kuna: media społecznościowe

Izabela Kuna: instagram.com/iza_kuna/

Izabela Kuna: facebook.com/profile.php?id=61556344690514

Izabela Kuna: biografia, kariera

W latach 1985–1989 kształciła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w rodzinnym mieście. Już wtedy przejawiała zainteresowanie językami obcymi, opanowując angielski i francuski.

Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej w Łodzi w 1993 roku, zdecydowała się na karierę aktorską. Dołączyła do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie zyskała uznanie za swoje kreacje. Nie ograniczając się tylko do teatralnych desk, pojawiała się także w epizodycznych rolach w filmach i serialach telewizyjnych.

Po pewnym czasie, zniechęcona brakiem interesujących propozycji zawodowych, postanowiła poszukać swojej drogi poza granicami Polski. Wyjechała do Norwegii, gdzie podjęła różnorodne prace, od pracy w ekipie remontowej, przez sprzątanie, aż po opiekę nad dziećmi.

Szczytowy moment kariery artystycznej Kuna przeżyła w 2004 roku, kiedy to za rolę Łucji w teatrze TV „Łucja i jej dzieci” zdobyła Grand Prix dla najlepszej aktorki na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Rok ten przyniósł jej także prestiżową nagrodę im. Hartley Merrill za scenariusz filmu sensacyjnego „Czwarta godzina”, który napisała razem z Kubą Nieścierowem.

W 2007 roku rozpoczęła prowadzenie własnego bloga na stronie Wirtualnej Polski, gdzie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami związanymi m.in. z festiwalami filmowymi.

Jednak to filmy takie jak „Lejdis” (2008) czy „Idealny facet dla mojej dziewczyny” (2009) przyniosły jej ogromną popularność i uznanie widzów. W 2010 roku brała udział w kampanii antynowotworowej, pozując do rozbieranej sesji zdjęciowej dla albumu fotograficznego „Pierwsi w Polsce”. Również w tym roku wydała swoją pierwszą książkę pt. „Klara”, inspirowaną opowiadaniami publikowanymi na jej blogu.

W 2013 roku zaskoczyła publiczność udziałem w reklamie banku Banku Zachodniego WBK u boku Chucka Norrisa.

Kuna kontynuowała swoją działalność artystyczną, wydając kolejne książki, w tym w 2021 roku „Klara jedzie na pogrzeb”. Zagrała również kluczowe role w filmach „Teściowie” (2022) i „Teściowie 2” (2023), a także wcieliła się w tytułową postać w serialu „Klara” (2024), będącym ekranizacją jej powieści z 2010 roku.

Poza światem kariery artystycznej, Izabela Kuna jest również matką. Ma córkę Nadię (ur. 1996) z Dariuszem Kurzelewskim oraz syna Stanisława (ur. 2009) z Markiem Modzelewskim.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Iza_Kuna_…_(46668718604)_(cropped).jpg

Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz