Kiedy wyliczasz parametry, jakie będą miały pręty, blachy, rury bądź inne profile musisz uwzględnić mnóstwo czynników technicznych. Ale to nie wystarczy. Poza matematycznymi wyliczeniami, w których uwzględnisz gęstość, długość, grubość, szerokość, wysokość i wszystkie inne rzeczy, musisz pamiętać również o niematematycznych sprawach. To sprawia, że cały proces wyliczania poszczególnych parametrów klasycznymi metodami trwa niesamowicie długo. Przy obecnych technologiach możesz znacznie skrócić ten czas. Pomoże Ci w tym kalkulator mas, który wyliczy za Ciebie rzeczy zbędnie zajmujące Twój cenny czas. W tym artykule dowiesz się, co zrobi za Ciebie kalkulator masy stali i jak możesz go wykorzystać w codziennej pracy. Zapraszamy!

Kalkulator mas stali wyliczy dla Ciebie parametry dla tych 12 elementów budowlanych

Kalkulator masy stali to prosto wyglądające narzędzie o wielkich możliwościach. Kiedy klikniesz link, będziesz mógł z łatwością wyliczyć najważniejsze parametry elementów budowlanych, takich jak:

 • pręty okrągłe,
 • pręty kwadratowe,
 • pręty sześciokątne,
 • płaskownik,
 • rury okrągłe,
 • profile kwadratowe,
 • profile prostokątne,
 • kątowniki równoramienne,
 • kątowniki,
 • ceowniki,
 • blachy,
 • dwuteowniki.

Jak widzisz, na liście znajduje się znaczna część podstawowych komponentów budowlanych. Dla każdej z nich możesz wyliczyć szereg parametrów. Wystarczy, że wykonasz prostą instrukcję składającą się z 4 kroków, a natychmiastowo otrzymasz interesujące Cię wartości techniczne.

Jak możesz wykorzystać kalkulator mas w codziennej pracy? 4 kroki i wyliczenia gotowe

Obsługa kalkulatora do mas jest bardzo prosta i z pewnością szybko ją opanujesz. Ta krótka instrukcja Ci w tym pomoże. Na początek musisz wybrać rodzaj surowca, z którego będą produkowane dane elementy budowlane. Masz 3 możliwości. Musisz wybrać spośród aluminium, stali i stali nierdzewnej. Kiedy już wybierzesz dany materiał, kolejnym krokiem będzie rodzaj komponentu budowlanego. To bardzo ważny krok. Ta decyzja ma wpływ na kolejne etapy wyliczeń. Po wybraniu jednego z wyżej wymienionych elementów będziesz musiał wyselekcjonować gęstość materiału. Wystarczy, że klikniesz na pole z gęstością, a zobaczysz rozwijaną listę. Znajdziesz tam wszystkie możliwe gęstości. Dzięki temu z łatwością wybierzesz gęstość konkretnego stopu np. stali i uzyskasz rzetelne rezultaty. Teraz pozostało Ci jedynie wpisać w poszczególne pola odpowiednie parametry. Jeśli zrobisz wszystko zgodnie z naszą instrukcją, to natychmiastowo otrzymasz wynik. Przy ostatnim etapie polegającym na podawaniu wartości nie musisz się obawiać, że kalkulator będzie wymagał skomplikowanych informacji. Pokażemy Ci to na przykładzie płaskowników.

Jak wyliczyć wagę płaskownika oraz przybliżoną wagę na metr płaskownika? Wybierasz materiał i gęstość, po czym przechodzisz do uzupełnienia wymaganych danych. Wystarczy, że wpiszesz szerokość, grubość oraz długość płaskownika i natychmiastowo poznasz wspomniane parametry. Dzięki temu poznasz interesujące Cię czynniki techniczne szybko i bez zbędnego tracenia czasu na klasyczne metody wyliczania. Przejdź na stronę kalkulatorstali.com i sprawdź sam!

Podsumowanie

Stare metody wyliczania parametrów technicznych elementów budowlanych zabierają mnóstwo czasu. Całe szczęście już nie musisz z nich korzystać. Wystarczy, że wykorzystasz kalkulator masy stali, a przyspieszysz swoją pracę co najmniej 5-krotnie. Przy korzystaniu z kalkulatora pamiętaj o naszej prostej instrukcji, która umożliwia Ci szybkie poznanie danych technicznych bez skomplikowanych wyliczeń. Dzięki z niej z łatwością wyliczysz interesujące Cię wartości. Sprawdź sam!

Komentarze

Dodaj komentarz