Każde opakowanie służące do przechowywania kosmetyków, które ma skutecznie chronić swoją zawartość musi być odporne na oddziaływanie chemiczne z zawartością. Butelki dla kosmetyków wytwarza się ze szkła lub tworzyw sztucznych. Opakowania z tworzyw są lżejsze, odporniejsze na uderzenia i tańsze w produkcji. Produktom z tworzyw sztucznych łatwiej nadać odpowiedni kształt, barwę itp. Nadają się do recyklingu.

Butelki kosmetyczne z tworzyw sztucznych o różnych kształtach i pojemnościach są ważnym elementem rynku opakowań. Butelki służące do przechowywania kosmetyków wytwarzane są najczęściej z politereftalanu etylenu (PET) lub z polietylenu o dużej gęstości (HDPE).

PET jest tworzywem zapewniającym odpowiednią barierę pomiędzy tworzywem a zawartością. Może być przeźroczysty jak szkło lub barwiony na dowolny kolor. Występuje w zakresie stabilności, od półsztywnego do sztywnego, jest odporny na uderzenia. Jest najlepszą opcją opakowania dla produktów zawierających dużo olejków eterycznych, alkohol lub inne rozpuszczalniki.

Butelki wytwarzane z HDPE są bardzo trwałe i wytrzymałe. Mają duża odporność na działanie większości kwasów, nadają się do produktów zawierających alkohol i środki powierzchniowo czynne. Nie nadają się do produktów zawierających duże ilości olejków eterycznych, ponieważ mogą wprowadzać plastik do produktu. HDPE jest jednym z najłatwiejszych do recyklingu tworzyw sztucznych.

Jak wybrać odpowiednią butelkę na kosmetyki?

Celem każdej butelki jest przechowywanie i odpowiednia ochrona jej zawartości. Należy pamiętać, że należy zadbać o uatrakcyjnienie wyglądu opakowania, aby przykuć uwagę klientów. Butelka na kosmetyki oprócz doboru odpowiedniego tworzywa o dobrych właściwościach barierowych i dobrej stabilności chemicznej powinna być funkcjonalna, estetyczna oraz posiadać satysfakcjonującą cenę. 

Butelki wykonane z plastiku charakteryzują się wieloma właściwościami, dzięki którym są niezastąpione w branży kosmetycznej. Są stosunkowo proste w produkcji, łatwo nadać im dowolną formę, kształt i barwę, łatwo można nadrukować lub naklejać kolorowe etykiety. Są lekkie, tanie w transporcie. Wytrzymałość plastiku jest zdecydowanie większa niż innych materiałów. Butelki wykonane z plastiku posiadającego niezbędne atesty i certyfikaty powinny spełniać wszystkie parametry higieniczne, szczególnie ważne w branży opakowań kosmetycznych. W produktach mających wpływ na zdrowie konsumentów konieczna jest najwyższa jakość wykonania. Butelki kosmetyczne stosowane są do produktów o różnej konsystencji, więc bardzo ważna jest możliwość skutecznej aplikacji produktu. Aplikacje ułatwia odpowiedni kształt pojemnika, wylewka i odpowiednie zamknięcie butelki. 

Wybierając producenta butelek kosmetycznych, warto zwrócić uwagę czy wybrane opakowania w jakiś sposób nawiązują do marki, czy klienci zwrócą uwagę na produkt na półce sklepowej. Warto rozważyć współpracę ze sprawdzonym producentem zapewniającym odpowiednią jakość i ciągłość dostaw.

Z kim warto nawiązać współpracę?

Sprawdzonym producentem opakowań z tworzyw sztucznych jest Zakład Produkcyjny w Koniecpolu, należący do GRUPA INCO S.A. Firma produkuje opakowania z tworzyw nieprzerwanie od 1955 roku. Systematyczne inwestowanie w nowoczesny park maszynowy najlepszych światowych marek, ciągłe poszerzanie wachlarza dostępnych technologii i asortymentu wytwarzanych opakowań i zamknięć, umożliwia produkcje wyrobów o najwyższych parametrach jakościowych. 

Butelki kosmetyczne są produkowane z wysokiej klasy surowców, również regranulatów dostarczanych przez renomowanych dostawców. Butelki produkowane są z najwyższą dbałością o jakość, a proces produkcji jest szczegółowo kontrolowany. Butelki wykorzystywane w kosmetyce są wytwarzane z politereftalanu etylenu (PET) i z polietylenu o dużej gęstości (HDPE). Wysoka jakość tworzyw stosowanych do produkcji i stosowanie nowoczesnych technologii pozwala na wytworzenie produktów cieszących się uznaniem u wielu odbiorców z krajów Europy Centralnej i Zachodniej.

Komentarze

Dodaj komentarz