Uprawa ziemi i prowadzenie efektywnej gospodarki rolnej wymagają inwestycji, a jednym z ważniejszych jej elementów jest zakup odpowiednich maszyn. Nawet jeśli nieustannie wzbogacasz swoje gospodarstwo o nowości, warto zatroszczyć się o maszyny już posiadane i funkcjonujące. Niezbędne okażą się części zamienne do nich. Więcej szczegółów na ten temat przedstawiamy niżej, jako przykład przyjmując siewnik Poznaniak.

1. Jakie części do siewnika Poznaniak można wymieniać?

2. Części zamienne – wymagania

3. Jakość – priorytet, gdy wybierasz zamienne części

Skąd pomysł, aby przeanalizować temat na bazie siewnika Poznaniak? Części do siewnika Poznaniak to kategoria często odwiedzana przez klientów sklepów internetowych mających w swoim asortymencie części do maszyn. Popularność tego właśnie hasła oznacza, że rolnicy bardzo często poszukują odpowiednich rozwiązań do siewników tej marki.

Jakie części do siewnika Poznaniak można wymieniać?

W ofercie sklepów można znaleźć najróżniejsze części do maszyn, w tym części do siewników Poznaniak. Są to:

 • koła łańcuchowe,
 • koła zębate,
 • koła wysiewające,
 • czubki i skrzydełka redlicy oraz pełne redlice,
 • dźwignie widełek,
 • przykręcane komory silnika,
 • przewody teleskopowe i sprężynowe,
 • trzymaki spulchniacza,
 • wałki, w tym wałek dolny,
 • łożyska,
 • zastawki.

Oczywiście, dopasowując części, trzeba brać pod uwagę dopasowanie ich do konkretnej maszyny, którą posiadamy. Jeśli to stary typ, część musi odpowiadać jej konstrukcji.

Części zamienne – wymagania

Wymienione wyżej części są niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia, a aby zyskać pewność niezawodnego działania trzeba postawić na elementy oryginalne i wysokiej jakości. Które z nich są szczególnie potrzebne z punktu widzenia poprawnego działania maszyny?

Oczywiście, wszystkie – doświadczenia sklepów pokazują jednak, że rolnicy dużą uwagę przywiązują przede wszystkim do kółek wysiewających zboże, których niezawodność decyduje o prawidłowej pracy całego urządzenia. Bardzo ważną rolę spełniają również przewody teleskopowe, przewody sprężynowe oraz trzymaki spulchniacza. Nie sposób oszczędzać na takich detalach jak wałki, łożyska oraz zastawki, bez których prawidłowa i wydajna praca siewnika jest zwyczajnie niemożliwa.

Oczywiście, postulat wysokiej jakości, jaką powinny cechować się wszystkie części i podzespoły siewnika, wcale nie oznacza, że będą one wielkim wydatkiem. Rzecz jasna, na niezawodności nie ma sensu oszczędzać. Ewentualna awaria najprawdopodobniej pociągnie za sobą wyższe koszty niż te pozorne oszczędności. W sklepie internetowym z częściami znajdą Państwo natomiast te elementy w korzystnej cenie, dodatkowo z gwarancją szybkiej dostawy pod wskazany adres.

Jakość – priorytet, gdy wybierasz zamienne części

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, trudno odpowiedzieć na pytanie, które części do siewnika Poznaniak są ważniejsze, a które mniej ważne. W każdym przypadku priorytetem powinna być natomiast ich wysoka jakość – w każdym detalu. Łatwo wyjaśnić to na przykładzie wspominanych już wyżej kółek wysiewających zboże, których niezawodność decyduje o prawidłowej pracy całego urządzenia. Maszyny rolnicze poddawane są dużym obciążeniem, dlatego powinno się korzystać jedynie z najlepszych części zamiennych.

Dopowiedzmy jeszcze, że okresowa wymiana zużytych części maszyn jest bardzo istotna z punktu efektywnej gospodarki na roli – zwłaszcza, że ewentualne przestoje wpływają na finanse, opóźniają realizację zamówień, a w skrajnych przypadkach mogą nawet doprowadzić do gorszych plonów.

Komentarze

Dodaj komentarz