Pojemniki do przechowywania żywności są bardzo praktyczne podczas dłuższych wyjazdów. Pozwalają na kompaktowe i bezpieczne spakowanie jedzenia. Dowiedz się, jakie pojemniki na żywność będą najlepsze podczas podróży.

Zabierz ze sobą żywność

Planując dłuższą trasę komunikacją lub podróżując na szlaku może się zdarzyć, że po drodze nie spotkamy miejsca, gdzie będziemy mogli zjeść posiłek. Podczas wysiłku, ale również codziennego funkcjonowania uzupełnianie kalorii jest bardzo ważne, dlatego warto ze sobą mieć jakieś jedzenie.

Własny prowiant to zabezpieczenie przed nagłym głodem, ale również większa ekonomiczność. Zazwyczaj ceny w turystycznych miejscach są wyższe, więc warto jest część z kosztów zaoszczędzić przygotowując wcześniej posiłek w domu.

Posiłki przyrządzone w Twojej kuchni, które zabierzesz ze sobą będą gwarancją smacznego dania na szlaku. 

Jedziesz z rodziną w góry? Spakujcie wcześniej swoje ulubione składniki i zorganizujcie piknik na zielonej polanie z widokiem. Twoje dzieci na pewno nie zapomną tak cudownej chwili.

Jeżeli chcesz ze sobą bezpiecznie przewieść żywność, pojemniki plastikowe najlepiej się do tego sprawdzą. 

Plastikowe pojemniki i ich zalety w podróży

Pojemniki na żywność wykonane z plastiku są najlepsze do przewożenia jedzenia. Możesz w nich umieścić zarówno produkty spożywcze jak i gotowe, domowe jedzenie.

Tworzywo sztuczne, z którego zostały wyprodukowane jest atestowane i nie zawiera szkodliwych pierwiastków, które mogłyby dostać się do pokarmu.

Ich dużą zaletą jest lekkość, materiał nie jest ciężki. Nie obciążają dodatkowo bagażu tak jak szklane pojemniki. Po wyciągnięciu z nich jedzenia nie odczujesz, że masz je ze sobą.

Kolejnym plusem pojemników plastikowych jest duża wytrzymałość. Nie zniszczą je ewentualne uderzenia, ani ostre krawędzie. Mogą bez problemu znaleźć się z innymi przedmiotami w torbie lub plecaku.

Mocny plastik nie przemaka, jest więc świetnym rozwiązaniem również do przenoszenia płynnych posiłków. Nie absorbuje zapachów, nie zmienia też smaku kolejnym posiłkom, które się w nim znajdą. 

Z łatwością go umyjesz oraz osuszysz nawet w polowych warunkach i będzie ponownie nadawał się do użytku. Wielorazowe pojemniki zostały stworzone z myślą o ekologicznym podejściu oraz ekonomicznej oszczędności. 

Przechowywanie jedzenia możesz zorganizować w pojemnikach w różnych rozmiarach. Dzięki temu pojedyncze składniki nie będą mieszać się ze sobą, a gotowy posiłek będzie o wiele smaczniejszy. W ofercie znajdziesz małe opakowania na przyprawy jak i duże na gotowe dania. 

Najważniejsza jest pokrywka

Pojemniki z żywnością powinny mieć bardzo dobrą pokrywkę.

Chroni ona jedzenie przed wietrzeniem oraz wydostawaniem się zapachów na zewnątrz. Niekiedy zapach jedzenia może być uciążliwy dla Ciebie i Twoich towarzyszy podroży. Dzięki szczelności nie przedostanie się on również do innych rzeczy w swojej najbliższej okolicy.

Dobry pojemnik z zamknięciem nie pozwoli na wycieknięcie cieczy na zewnątrz i pobrudzenie. 

Jeżeli chcesz w trakcie wyprawy przechowywać jedzenie w dobrych warunkach, wybierz do tego plastikowe pojemniki z pokrywką, która zawiera dodatkową izolację w postaci gumowej obręczy.

Pomocne będą również zatrzaski na pokrywce, które zabezpieczą ją przed niechcianym otwarciem lub nawet uchyleniem. 

Część z pokrywek ma u góry dodatkowy właz, który pozwala na cyrkulację powietrza. Możesz go uchylić w przypadku, kiedy chcesz żeby ciepłe jedzenie szybciej wystygło.

Hermetycznie zamknięcie produktów pozwoli na zachowanie ich świeżości i doskonałego smaku nawet do końca całodniowej wycieczki.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz