Jakobe Mansztajn, urodzony 10 lutego 1982 roku w Gdańsku, jest znaczącą postacią w polskim świecie influencerów, blogerów i poetów. Jako osoba narodowości żydowskiej, wzbogaca kulturę i sztukę swoją twórczością oraz aktywnością społeczną.

Jakobe Mansztajn: wiek

Ile lat ma Jakobe Mansztajn? w 2024 roku skończył 42 lata

Jakobe Mansztajn: wzrost

Ile ma wzrostu Jakobe Mansztajn? brak informacji

Jakobe Mansztajn: waga

Ile waży Jakobe Mansztajn? brak informacji

Jakobe Mansztajn: media społecznościowe

Jakobe Mansztajn: instagram.com/mansztajn/

Jakobe Mansztajn: facebook.com/JakobeMansztajn/

Jakobe Mansztajn: biografia, kariera

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, Mansztajn szybko zyskał uznanie jako autor literacki. Jego debiutancka książka poetycka „Wiedeński high life” została uhonorowana prestiżową nagrodą Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” w 2010 roku, co stanowiło tylko początek serii wyróżnień i nominacji w świecie literatury.

Przez wiele lat był aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego jako zastępca redaktora naczelnego kwartalnika literackiego „Korespondencja z ojcem”, a także inicjatorem różnych akcji promujących czytelnictwo i kulturę czytelniczą w kraju.

Jego druga książka „Studium przypadku”, wydana w grudniu 2014 roku, również spotkała się z uznaniem krytyków i czytelników, co zaowocowało kolejnymi nominacjami i nagrodami.

Mansztajn jest także aktywny jako twórca projektu „Sfotografuj wiersz – Zwierszuj fotografię”, który łączy sztukę poetycką z fotografią, tworząc unikalne dzieła sztuki.

Jego osobiste życie również budzi zainteresowanie mediów. Od 2020 roku jest w związku z aktorką Karoliną Bacią, a w kwietniu 2022 roku para ogłosiła radosną nowinę o oczekiwaniu na dziecko. W sierpniu 2022 roku na świat przyszła ich córka Wanda, dodając nowy, radosny rozdział do życia Mansztajna.

Jakobe Mansztajn to nie tylko utalentowany artysta, ale także aktywny obrońca kultury i wartości społecznych, który swoją twórczością i zaangażowaniem inspiruje i mobilizuje innych. Jego historia to przykład odwagi, determinacji i pasji w dążeniu do realizacji marzeń i celów życiowych.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2021_Pol%E2%80%99and%E2%80%99Rock_-_Jakobe_Mansztajn_(04).jpg

Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz