Joanna Kulig, urodzona 24 czerwca 1982 roku w malowniczej Krynicy-Zdroju, to niekwestionowana ikona polskiego kina, nie tylko za kamerą, ale również na scenie teatralnej i w świecie muzyki.

Joanna Kulig: wiek

Ile lat ma Joanna Kulig? w 2023 roku skończyła 41 lat

Joanna Kulig: wzrost

Ile ma wzrostu Joanna Kulig? 160cm

Joanna Kulig: waga

Ile waży Joanna Kulig? brak informacji

Joanna Kulig: media społecznościowe

Joanna Kulig: instagram.com/joannakulig_official/

Joanna Kulig: facebook.com/JoannnaKulig/

Joanna Kulig: biografia, kariera

Zaczynając od korzeni w muzyce już we wczesnym dzieciństwie, Joanna kształtowała swoje talenty w chórze kościelnym i na lekcjach fortepianu. Już w młodym wieku zdobyła uznanie w programie telewizyjnym „Szansa na sukces”, a jej kariera muzyczna znalazła swój początek w nagraniu albumu z kolędami.

Niezwykle wszechstronna, Joanna z powodzeniem eksplorowała różne dziedziny sztuki i nauki. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, specjalizując się w wokalu estradowym, szybko zyskała uznanie na scenie teatralnej, debiutując w Teatrze Starym w Krakowie.

Jednak to jej wybitne kreacje aktorskie na ekranie przyniosły jej największą sławę. Laureatka dwóch prestiżowych nagród Orła za role w filmach „Sponsoring” i „Zimna wojna”, Joanna Kulig zjednała sobie uznanie krytyków i publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nie ograniczając się tylko do aktorstwa, Joanna zaangażowana jest również w działalność społeczną, co zostało docenione przez przyznanie jej Medalu Świętego Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

W życiu prywatnym Joanna czerpie wsparcie ze swojej rodziny artystycznych dusz, które wspierają ją w jej twórczej podróży. Jej mężem jest utalentowany reżyser i scenarzysta Maciek Bochniak, z którym ma syna Jana.

Jako członkini Amerykańskiej Akademii Filmowej, Joanna Kulig kontynuuje swoją fascynującą podróż przez świat sztuki, nieustannie inspirując swoją twórczością i oddaniem.


Źródło foto: commons.wikimedia.org/wiki/File:Joanna_Kulig_2.jpg

Fryta 73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Common

Komentarze

Dodaj komentarz