Justyna Elżbieta Święty-Ersetic, urodzona 3 grudnia 1992 roku w Raciborzu na Śląsku, to niekwestionowana gwiazda polskiej lekkoatletyki, która swoim niezwykłym talentem i determinacją zdobyła serca kibiców na całym świecie. Specjalizująca się w biegu na 400 metrów, Justyna wyznaczyła nowe standardy w tej dyscyplinie, stając się jednym z najbardziej utalentowanych sportowców w historii Polski.

Justyna Święty-Ersetic: wiek

Ile lat ma Justyna Święty-Ersetic? w 2023 roku skończyła 31 lat

Justyna Święty-Ersetic: wzrost

Ile ma wzrostu Justyna Święty-Ersetic? 165cm

Justyna Święty-Ersetic: waga

Ile waży Justyna Święty-Ersetic? 51kg

Justyna Święty-Ersetic: media społecznościowe

Justyna Święty-Ersetic: instagram.com/justyna.swiety.ersetic/

Justyna Święty-Ersetic: facebook.com/JustynaSwietyFanPage/

Justyna Święty-Ersetic: biografia, kariera

Jej kariera pełna jest imponujących osiągnięć, począwszy od multimedalistki olimpijskiej, poprzez mistrzostwa świata i Europy, aż po liczne medale na krajowych zawodach. Ale to nie tylko liczby stanowią o jej sukcesie – to także niezwykła determinacja i wytrwałość, które pozwoliły jej pokonać wszelkie przeszkody na drodze do osiągnięcia marzeń.

W ciągu swojej kariery Justyna zdobyła wiele medali na różnych arenach sportowych, począwszy od mistrzostw Europy juniorów, przez halowe mistrzostwa Polski, aż po prestiżowe zawody światowe. Jej osiągnięcia na mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku są bez wątpienia przełomowe – zdobycie dwóch złotych medali w tak krótkim odstępie czasu uczyniło ją niezaprzeczalną legendą polskiej lekkoatletyki.

Jednym z najbardziej spektakularnych momentów w jej karierze było złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku, gdzie wspólnie z kolegami z reprezentacji zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4 × 400 metrów, ukoronowanie wieloletniej pracy i poświęcenia.

Poza światem sportu, Justyna zaangażowała się również w służbę wojskową, co świadczy o jej wieloaspektowym podejściu do życia i gotowości do podejmowania nowych wyzwań.

Życie prywatne Justyny również układa się harmonijnie – w 2017 roku wyszła za mąż za Dawida Ersetica, zapaśnika Unii Racibórz, co stanowiło kolejny kamień milowy w jej życiu.

Justyna Elżbieta Święty-Ersetic to nie tylko wybitna lekkoatletka, ale także inspirująca osobowość, której siła charakteru i pasja nie mają granic. Jej historię można określić jednym słowem: triumf.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Justyna_%C5%9Awi%C4%99ty_2018_ECh.jpg

Erik van Leeuwen, attribution: Erik van Leeuwen (bron: Wikipedia)., GFDL <http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz