Karol Edward Strasburger, urodzony 2 lipca 1947 roku w sercu Warszawy, to postać niezwykle wszechstronna, która zapisuje się złotymi zgłoskami zarówno w historii polskiego teatru, kina, jak i telewizji. Jego talent, charyzma i wieloletnie zaangażowanie w świat sztuki i rozrywki uczyniły go ikoną współczesnej polskiej sceny.

Karol Strasburger: wiek

Ile lat ma Karol Strasburger? w 2023 roku skończył 76 lat

Karol Strasburger: wzrost

Ile ma wzrostu Karol Strasburger? brak informacji

Karol Strasburger: waga

Ile waży Karol Strasburger? brak informacji

Karol Strasburger: media społecznościowe

Karol Strasburger: instagram.com/karolstrasburger.official/

Karol Strasburger: facebook.com/Karol.Strasburger.FP/

Karol Strasburger: biografia, kariera

Jako syn Edwarda Karola Strasburgera, którego korzenie sięgają niemieckiej rodziny ewangelików przybyłych do Warszawy w XVIII wieku, oraz Ireny Łyżwińskiej, Karol od najmłodszych lat miał szansę zaznać różnorodności kulturowej i artystycznej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Warszawie, rozpoczął swoją drogę aktorską na uczelni, studiując na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w stolicy.

Już w młodości, obok pasji aktorskiej, Karol wykazywał się talentem sportowym, trenując gimnastykę w słynnym klubie Legia Warszawa, gdzie osiągnął nawet drużynowe mistrzostwo Polski. Jednak to sztuka stała się jego prawdziwym powołaniem. Debiutując w 1970 roku w serialu „Kolumbowie”, szybko zyskał uznanie widzów i krytyków.

Przez lata swojej kariery aktorskiej Karol nie tylko kreował niezapomniane postaci na scenie teatralnej, w tym w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy, ale także występował w filmach oraz serialach telewizyjnych. Jego wszechstronność artystyczna pozwoliła mu na podjęcie różnorodnych wyzwań scenicznych, wzbogacając polską kulturę o niezliczone role, w tym w produkcjach wschodnioniemieckich i czechosłowackich.

Oprócz pracy aktorskiej, Karol znany jest z prowadzenia kultowego teleturnieju „Familiada” na antenie TVP2, który towarzyszy polskim widzom od 1994 roku. Ponadto, jego aktywność nie ogranicza się jedynie do aktorstwa i telewizji – wydał książkę kulinarną, zagrał w teledysku popularnej grupy muzycznej, brał udział w programach charytatywnych oraz kampaniach reklamowych.

Życie prywatne Karola było równie barwne jak jego kariera zawodowa. Przeżył trzy małżeństwa, z Barbarą Burską, Ireną Morcińczyk i obecnie z Małgorzatą Weremczuk, z którą ma córkę Laurę.

Karol Edward Strasburger to nie tylko znakomity aktor i prezenter, lecz także niezwykła jednostka, której talent i oddanie sztuce na zawsze zapisują się w historii polskiej rozrywki. Jego wkład w kulturę kraju jest niepodważalny, a jego obecność na scenie – niezapomniana.


Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Karol_Strasburger_(2018).jpg

Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73), CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz