Biżuteria to najlepszy przyjaciel kobiety. Nie ulega wątpliwościom, że właściwie dobrana biżuteria jest w stanie podkreślić największe atuty kobiecości. Damskie kolczyki niezmiennie cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Kolczyki stanowią doskonały prezent na każdą okazję – urodziny, walentynki czy rocznicę. Przed kupnem biżuterii warto zapoznać się z upodobaniami osoby obdarowywanej. Dlaczego kolczyki będą dobrym pomysłem na prezent? Jak dobrać kolczyki do upodobań? Czym kierować się przy doborze biżuterii? 

Dlaczego warto wybrać kolczyki na prezent? 

Powodów, dla których warto wybrać biżuterię na prezent jest bardzo wiele. Jednym z nich jest długowieczność biżuterii. Obdarowując bliską osobę kolczykami, mamy pewność, że prezent pozostanie z nią na długie lata. Dobrze traktowana biżuteria jest bardzo trwała, niemalże ponadczasowa! Należy jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji biżuterii. Biżuterię należy systematycznie czyścić, aby nie doprowadzić do niechcianych uszkodzeń. Drugim bezwzględnym powodem jest aspekt estetyczny. Każda kobieta zachwyci się pięknymi kolczykami, dopasowanymi do jej upodobań. Biżuteria ma ogromny dar symboliki. Przy doborze prezentu warto zwrócić uwagę na przekaz, jaki może ze sobą nieść. Wyjątkowymi kolczykami możesz zakomunikować komuś oddanie, przyjaźń czy wdzięczność. 

Kolczyki srebrne czy złote – które wybrać? 

Na rynku jubilerskim znajdziemy ogromny wybór kolczyków. Różnorodność może chwilami przytłoczyć, dlatego wybór należałoby zacząć od podstawowego pytania – srebro czy złoto? Większość kobiet ma jasno sprecyzowane upodobania. Część preferuje złoto, część srebro. Jeśli nie jesteś przekonany, do której grupy zalicza się twoja wybranka, należy pobawić się w detektywa. Zaobserwuj, który rodzaj kolczyków nosi adresatka prezentu. Jeśli nie nosi ich wcale, zwróć uwagę na inne elementy jej biżuterii. Dostaniesz bezpośredni sygnał, w którą stronę powinieneś zmierzać. 

Kolczyki złote kojarzą się z bardziej eleganckim stylem. Złoto jest wyborem w przypadku oficjalnych wyjść, jednak nie musi być to regułą. Srebro zdecydowanie częściej wybieramy na co dzień. Może to wynikać z oczywistego faktu, a mianowicie niższej ceny. 

Dobierz rodzaj kolczyków do upodobań 

Przede wszystkim weź pod uwagę styl osoby obdarowywanej. Jeśli kobieta ubiera się skromnie, niewyzywająco, dobrym wyborem będą delikatne kolczyki. Subtelną elegancję uzyskasz wybierając między innymi różowe złoto. Dużą popularnością cieszą się modne wkrętki, które mogą być noszone zarówno każdego dnia, jak i w wyjątkowych okazjach.

Dla bardziej ekstrawaganckich przedstawicielek płci pięknej wybierz kolczyki w unikatowych wzorach. Kobiety lubiące modne wzory chętnie sięgną po geometryczne kształty oraz kolczyki z kamieniami szlachetnymi. Idealnie sprawdzą się także modele wykonane na zamówienie. 

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze kolczyków jest kruszec. Możesz wybrać między innymi: szafir, agat, szmaragd, bursztyn, rubin, ametyst i wiele innych. Pamiętaj jednak, że nie każda kobieta jest zwolenniczką kamieni, dlatego przed zakupem upewnij się, że trafisz w punkt! 

Dobór kolczyków – rodzaj zapięcia ma znaczenie

Dla wielu kobiet zapięcie w kolczykach ma duże znaczenie. Dlaczego? To właśnie od zapięcie zależy, czy kobieta będzie czuła się swobodnie nosząc określony typ kolczyków. Do najwygodniejszych w noszeniu należą te, które posiadają zapięcie na sztyft. Zapięcie zabezpieczone z tyłu ucha pozwala na totalną swobodę ruchów, bez obaw o zgubienie wartościowego detalu. Alternatywą jest zapięcie angielskie. W tym przypadku dodatkowe zabezpieczenie stanowi ruchomy element, dzięki któremu kolczyk można zamknąć. Wyborem na wyjątkowe okazje będą kolczyki wiszące, nieposiadające zabezpieczeń. Kolczyki tego rodzaju należą do najbardziej ekskluzywnych, jednak należy zachować wszystkie środki ostrożności, aby nie zgubić ozdoby. 

Bez względu jaki rodzaj kolczyków wybierzesz, z pewnością sprawisz radość osobie obdarowywanej. Biżuteria to wyjątkowy, ponadczasowy podarunek, który potrafi przekazać więcej emocji, niż słowa. 

Komentarze

Dodaj komentarz