Pożyczka konsolidacyjna to opcja, jaka jest proponowana osobom, które mają wiele mniejszych rat do spłaty. Ich sumaryczna wartość znacznie przekracza ratę, jaką uzyskasz, wybierając kredyt konsolidacyjny. To rozwiązanie jest nazywane swoistym resetem dla osób zadłużonych, ponieważ pomaga pozbyć się wszystkich mniejszych zobowiązań oraz rozpocząć spłatę z czystą kartą. Jak działa kredyt konsolidacyjny? Gdzie można dostań najtańszy kredyt konsolidacyjny? Sprawdź, dlaczego rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż suma Twoich poprzednich zobowiązań.

Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

Jak możesz przeczytać na stronie https://finreal.pl/pozyczka-konsolidacyjna/ kredyt konsolidacyjny to pożyczka, która umożliwia Ci spłacenie wszystkich Twoich dotychczasowych zobowiązań oraz połączenie rat w jedną, zdecydowanie mniejszą niż suma poprzednich. Roczna stopa oprocentowania RRSO kredytu konsolidacyjnego jest niższa, niż wynoszą kredyty gotówkowe, po zsumowaniu ich rat. Dlatego osoby posiadające wiele zobowiązań chętnie sięgają po to rozwiązanie.

Jedna rata kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu, z pozoru mniejszych, zobowiązań

Z kredytem konsolidacyjnym masz możliwość znacznego zmniejszenia swoich rat, a tym samym podniesienia zdolności kredytowej. Jest to szczególnie istotne, jeśli planujesz w najbliższym czasie kredyt hipoteczny. Jak to jest możliwe? Każdy kredyt gotówkowy posiada pewne oprocentowanie. Jest ono zależne od obecnej sytuacji rynkowej oraz wysokości zobowiązania. Jednak każda kolejna pożyczka czy kredyt nie uwzględniają poprzednich zobowiązań. Oznacza to, że wielokrotnie spłacasz odsetki należne bankom i instytucjom pożyczkowym. W związku z tym suma Twoich rat jest bardzo wysoka. To może prowadzić do zadłużenia. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego jasno wskazuje, że konsolidacja kredytu jest dużo bardziej opłacalna. Mając wyższy kredyt, Twoja rata nadal będzie niższa.

Kredyt konsolidacyjny a rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Ranking kredytów konsolidacyjnych zawiera w sobie informacje na temat rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, zwanej inaczej RRSO. Jest to wartość, która pozwala Ci oszacować Twoje rzeczywiste zobowiązania oraz wysokość rat, jakie będziesz musiał płacić w kolejnych miesiącach po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego. Najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny w chwili, kiedy stopy procentowe na rynku są stosunkowo niewielkie. Wówczas Twoja zdolność kredytowa jest znacznie wyższa, co przekłada się na Twoje możliwości skonsolidowania poprzednich zobowiązań w jedno, mniejsze.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy na spłatę chwilówek

Największą zaletą kredytów konsolidacyjnych jest możliwość dania drugiej szansy osobom, które zaczynają się zadłużać. Szczególnie mocno dotyczy to ludzi, którzy skorzystali z oferty chwilówek lub pożyczek długoterminowych w instytucjach pozabankowych. W ich przypadku RRSO jest znacznie wyższe niż w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych, co przekłada się na ogromne sumy, jakie poszczególne osoby są zobowiązane zapłacić.

Kredyt konsolidacyjny pozwala po pierwsze znacznie obniżyć kwotę rat, jakie trzeba uregulować co miesiąc w przypadku osób zaciągających pożyczki w instytucjach pozabankowych. Dodatkowo daje większe poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad sytuacją, ponieważ kredyt konsolidacyjny jest udzielany przez bank, którego finanse i sytuacja rynkowa są znacznie stabilniejsze niż mniejszych, prywatnych firm pożyczkowych. Dlatego, zamiast zaciągać kolejną pożyczkę na spłatę zobowiązań, warto sprawdzić, czym jest kredyt konsolidacyjny i rozważyć to rozwiązanie.

Komentarze

Dodaj komentarz