Jakub Bartłomiej Badach, znany pod pseudonimem Kuba Badach, to polski artysta o wielu talentach. Urodził się 24 sierpnia 1976 roku w Krasnymstawie. Jego działalność artystyczna obejmuje obszary wokalistyki, kompozycji, aranżacji, produkcji muzycznej oraz dziennikarstwa muzycznego.

Kuba Badach: wiek

Ile lat ma Kuba Badach? w 2023 roku skończył 47 lat

Kuba Badach: wzrost

Ile ma wzrostu Kuba Badach? brak informacji

Kuba Badach: waga

Ile waży Kuba Badach? brak informacji

Kuba Badach: media społecznościowe

Kuba Badach: instagram.com/tenkubabadach/

Kuba Badach: facebook.com/Kuba-Badach-100044259257963/

Kuba Badach: biografia, kariera

Kariera muzyczna Kubę Badacha rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy to dołączył do zespołu Poluzjanci. Później, od 1999 roku, był członkiem zespołu The Globetrotters. Oprócz tego, prowadzi także solową działalność artystyczną. Za swoje osiągnięcia muzyczne został uhonorowany nagrodą Fryderyka, a także zdobył dwie złote płyty za sprzedaż solowych albumów.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie specjalizował się w wokalistyce jazzowej. W trakcie swojej kariery edukacyjnej brał udział w różnych projektach muzycznych i współpracował z renomowanymi artystami.

Jako solista, Kuba Badach wydał albumy oraz single, zdobywając uznanie w świecie muzyki. W 2017 roku wydał swój pierwszy autorski album pt. „Oldschool”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem.

Poza działalnością artystyczną, Kuba Badach angażuje się również w działalność społeczną, będąc członkiem stowarzyszenia działającego przy klubie Muzyczna Owczarnia w Jaworkach.

W 2020 roku był jurorem w programie telewizyjnym „The Four. Bitwa o sławę”. Obecnie prowadzi autorską audycję muzyczną pt. „Badafonia” w Radiu Nowy Świat.

Osobiste życie Kuby Badacha również jest przedmiotem zainteresowania mediów. Poznał Aleksandrę Kwaśniewską, z którą wziął ślub w 2012 roku, co stało się tematem licznych artykułów i analiz w mediach.

Źródło foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wodecki_Twist,_Sopot,_01.08.2023_10.jpg
Wojciech Pędzich, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz