Jakub Grzegorz Szmajkowski, znany również jako Kuba Szmajkowski, urodził się 24 kwietnia 2002 roku w malowniczym Międzyborowie. Już od najmłodszych lat kipił niezwykłym talentem muzycznym, który wkrótce miał wzbogacić polską scenę muzyczną.

 Kuba Szmajkowski: wiek

Ile lat ma  Kuba Szmajkowski? w 2023 roku skończył 21 lat

 Kuba Szmajkowski: wzrost

Ile ma wzrostu  Kuba Szmajkowski? 187cm

 Kuba Szmajkowski: waga

Ile waży  Kuba Szmajkowski? brak informacji

 Kuba Szmajkowski: media społecznościowe

 Kuba Szmajkowski: instagram.com/kubaszmajkowsky/

 Kuba Szmajkowski: facebook.com/kuba.szmajkowski/

 Kuba Szmajkowski: biografia, kariera

Jego pierwszym krokiem na drodze do sławy był udział w renomowanym programie telewizyjnym The Voice Kids w 2018 roku, gdzie zdobył uznanie jako finalista pierwszej edycji. To był tylko początek ekscytującej podróży artystycznej.

Po zakończeniu przygody z The Voice Kids, Jakub dołączył do boys bandu 4Dreamers, gdzie wraz z Mateuszem Gędkiem, Tomaszem Gregorczykiem i Maksem Więckowskim stworzył magiczną muzykę, która dotarła do serc wielu fanów. Ich albumy „4Dreamers” (2018) i „nb.” (2019) podbiły listy sprzedaży w Polsce, a także otrzymały nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyk.

Po rozstaniu z zespołem w 2021 roku, Kuba postanowił kontynuować swoją drogę jako solowy artysta. Już na samym początku zrobił ogromne wrażenie, nagrywając utwór „Czarny młyn” z Sarą James na ścieżkę dźwiękową do filmu o tym samym tytule.

Jego solowa kariera nabrała tempa, gdy wydał single „Nieskończone” i „Lovesick”, który zdobył czwarte miejsce w finale programu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”. Kuba kontynuował swoją muzyczną podróż, zaskakując fanów kolejnymi przebojami, takimi jak „Do the Dance” i „You Do Me”.

Rok 2023 okazał się być kolejnym triumfem dla Kuby, gdy zdobył pierwsze miejsce w finale 19. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, demonstrując swój wszechstronny talent.

Jego kariera rozwijała się w zastraszającym tempie, premiera wideoklipu do singla „Pocałunek słońca” oraz utworu „Running with Lightning”, który nagrał w duecie z Liamoo, potwierdziły jego status jako jednego z najbardziej obiecujących artystów na polskiej scenie muzycznej.

Jakub Szmajkowski kontynuuje swoją muzyczną podróż, nieustannie zachwycając swoich fanów niepowtarzalnym talentem i niezwykłą energią sceniczną. Jego historia to prawdziwa opowieść o pasji, determinacji i nieustannym dążeniu do doskonałości w sztuce, którą kocha najbardziej – muzyce.


Źródło foto:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kuba_Szmajkowski_2022.jpg

Serecki, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Dodaj komentarz