Przebarwienia skórne to problem, z którym zmaga się wiele osób. Ich przyczyny są różne, jednak dla wielu osób jest to poważny problem estetyczny, którego chcą się pozbyć. O czym warto wiedzieć, planując laserowe usuwanie przebarwień w Katowicach?

Piękna skóra jest marzeniem wielu osób, jednak problemy skórne mogą wpływać na jej wygląd. Przyczyny powstawania przebarwień skórnych są różne, jednak nawet wtedy, gdy są one niegroźne, bywają problematyczne, dlatego wiele osób chce się ich pozbyć. Trudno to zrobić za pomocą domowych zabiegów pielęgnacyjnych, dobrym rozwiązaniem jest więc laserowe usuwanie przebarwień. Na czym polega ten zabieg?

Laserowe usuwanie przebarwień Katowice – kiedy warto rozważyć zabieg?

Laserowe usuwanie przebarwień to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadmiar występujących na skórze przebarwień, ich duże rozmiary lub też intensywna pigmentacja. Przebarwienia to po prostu miejscowe zmiany kolorytu skóry, które mogą mieć odcień jaśniejszy lub ciemniejszy od pozostałych części skóry. Wyróżniamy kilka rodzajów przebarwień, które można usunąć za pomocą lasera – są to np. przebarwienia potrądzikowe, plamy posłoneczne, plamy starcze, czy przebarwienia pozapalne. Promieniowanie UV to jeden z częstych powodów, ponieważ narażamy się na nie każdego dnia. Efektem usunięcia przebarwień laserem jest wyrównanie kolorytu skóry. Pierwsze efekty można zaobserwować już po jednym zabiegu, dzięki czemu można pozbyć się problemu szybko i skutecznie. Planując laserowe usuwanie przebarwień w Katowicach, warto zajrzeć na stronę https://www.cmed.pl/, gdzie poznamy szczegóły dotyczące zabiegu.

Jak wygląda usuwanie przebarwień laserem?

Osoby, którym przeszkadzają przebarwienia skórne, mogą rozważyć zabieg laserem. Jest on poprzedzony konsultacją, podczas której specjalista z zakresu medycyny estetycznej dokładnie ogląda przebarwienia i dobiera parametry lasera do konkretnej sytuacji. Podczas zabiegu pacjent zakłada specjalne okulary, możliwe jest też zastosowanie kremu znieczulającego, gdy pacjent jest wrażliwy na ból. W trakcie zabiegu wiązka lasera jest skierowana na przebarwienie, a wtedy komórki barwnikowe zostają podgrzane i usunięte z organizmu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia stają się ciemniejsze, a z czasem bledną lub całkowicie znikają. Zabieg wykonywany laserem IPL jest całkowicie bezpieczny i komfortowy, a najnowsza technologia umożliwia rozpoznawanie typu skóry i ułatwia ustawienie parametrów lasera. Zabieg jest więc szybkim i prostym sposobem na pozbycie się przebarwień.

Laserowe usuwanie przebarwień – co trzeba wiedzieć?

Zabieg polegający na laserowym usuwaniu przebarwień wymaga odpowiedniego przygotowania, aby zakończył się sukcesem i nie spowodował skutków ubocznych. Niektóre działania trzeba podjąć na długo przed zabiegiem i dotyczą one przede wszystkim odstawienia pewnych substancji. Nawet pół roku przed planowanym zabiegiem należy odstawić retinoidy. Nie można też spożywać rumianku, nagietka i dziurawca, ani mieszanek ziołowych, które zawierają te zioła. Dobę przed samym zabiegiem nie należy spożywać alkoholu, a na zabieg należy przyjść z dokładnie oczyszczoną skórą, bez stosowania żadnych kosmetyków. Istnieją też pewne przeciwwskazania do zabiegu. Jest to np. ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry, choroby skóry, nowotwory skóry, cukrzyca, czy też przyjmowanie na stałe leków światłouczulających. Liczba zabiegów, które należy wykonać, zależy od konkretnej sytuacji. Jednak zwykle laserowe usuwanie przebarwień wymaga wykonania od 2 do 6 zabiegów, które należy przeprowadzać co 4-6 tygodni.

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz