Niewielu ludzi ma możliwość wyjechać na wakacje dłuższe niż dwa tygodnie. Tymczasem momentami upalne lato trwa przez kilka miesięcy. Jak spędzać ten czas w mieście, aby dobrze wspominać wakacyjne dni?

Każde miasto oferuje latem szereg atrakcji. Nadmorski klimat imitują plaże miejskie stworzone najczęściej przy brzegach rzek. Aquaparki i baseny na świeżym powietrzu pozwalają poczuć się prawie jak nad jeziorem. Najważniejszy jest… pomysł i pozytywna energia. Oto jak zaskoczyć bliskich i świetnie spędzić wspólnie czas.

Odkrycia z przewodnika turystycznego

Znacie to uczucie, gdy przeglądacie poradniki turystyczne o waszym mieście i jesteście zdziwieni, że kilka pozycji jest wam nieznanych albo kojarzycie je tylko z nazw i nigdy ich nie obejrzeliście w środku? Warto w wakacje zmienić się w turystę na jeden dzień we własnym mieście – wejść do znanego muzeum lub innej atrakcji turystycznej, którą ostatnio zwiedzaliście w dzieciństwie lub nigdy. Najlepiej wejść z grupą zagranicznych turystów. Od razu poczujecie się inaczej!

Śniadanie na trawie

Zaproś przyjaciół i zorganizujcie weekendowy piknik. Może to być urokliwy park miejski, cichy zakątek przy rzece, a może ogródek czy działka. Każdy z uczestników niech zaopatrzy się w piknikowy koszyk i podzieli niezbędnymi artykułami. Warto ze sobą zabrać też różne gry planszowe i głośnik Bluetooth np. Fresh ‘n Rebel Bold L2, aby puszczać w tle ulubioną muzykę (byle nie za głośno). Świetny nastrój i chwilowa zmiana scenerii będą miłą odmianą dla uczestników spotkania.

Sportowy challenge

A może trochę sportowej rywalizacji? Wspólnie z bliskimi możecie zaplanować kilkutygodniowe wyzwania sportowe. Tydzień pierwszy – wycieczka rowerowa po mało znanej trasie. Tydzień drugi – szaleństwo na kajakach. Tydzień trzeci – spróbujcie czegoś nowego. Może tenis, golf lub mini golf? Tydzień czwarty – wspólny wypad na przykład na ściankę wspinaczkową. Ważne, aby zebrać grupę śmiałków i atrakcyjne dla wszystkich aktywności.

Zgadnij, gdzie jestem?

Lubicie chwalić się pięknymi zdjęciami z różnych podróży w mediach społecznościowych? W mieście również znajdziecie sporo nieznanych ciekawych miejsc, w których można zrobić wyjątkowe ujęcia, a potem zadać zagadkę znajomych pytając czy wiedzą, gdzie dane zdjęcie mogło zostać zrobione. Odkrywajcie malownicze uliczki i kolorowe murale po drugiej stronie miasta. Nieraz nawet po dekadzie mieszkania w danym miejscu wciąż zaskakują nas różne perełki!

Wieczór filmowy pod gwiazdami

Letnie wieczory są doskonałe do organizacji seansów filmowych na świeżym powietrzu. Wiele miast organizuje pokazy filmów na specjalnie przygotowanych plenerowych ekranach. Możecie wziąć ze sobą kocyk i wybrać się na pokaz filmowy do parku lub na dach jednego z budynków. To doskonały sposób na spędzenie romantycznego wieczoru z ukochaną osobą lub miło spędzony czas z przyjaciółmi. Wybierając filmy, postaw na letnie klasyki, komedie lub produkcje związane z wakacyjnym klimatem, które wprowadzą was w doskonały nastrój.

Niezależnie od tego, czy spędzacie lato w mieście z powodu pracy, czy też z wyboru, warto wykorzystać tę okazję do czerpania radości z życia i korzystania z licznych atrakcji, jakie miasto ma do zaoferowania. Wybierzcie kilka pomysłów, dopasujcie je do swoich zainteresowań i cieszcie się pełnią lata w swoim ulubionym miejscu.

Źródło: NewSeria

Komentarze

Dodaj komentarz