Sypialnia jest miejscem, w którym spędzamy najprzyjemniejszą część naszego życia. To intymne miejsce, które powinno być nie tylko przytulne, ale też pełne charakteru. Jednym z dodatków, który może znacznie wpłynąć na atmosferę i wygodę sypialni, jest lustro. Kiedy warto zadbać o taki element wystroju wnętrza?

Lustro w sypialni – niezbędne na co dzień 

Pierwszą i najbardziej oczywistą zaletą lustra w sypialni jest możliwość sprawdzenia swojego wyglądu. Dla wielu osób jest to niezbędny element codziennej pielęgnacji. Dzięki lustrom możemy upewnić się, że nasza fryzura jest perfekcyjna i ubranie pasuje do okazji. Jest to zwłaszcza przydatne rano, gdy przygotowujemy się do dnia, a lustro w łazience nie oddaje całego obrazu. Lustro w sypialni doceniają szczególnie nastolatki, ale to cenny dodatek w każdym pokoju do spania. Warto umieścić lustro w duchu zasad feng shui, dzięki czemu wnętrze nabierze spójnego wyrazu.

Lustro wieszane naprzeciwko łóżka – co o tym mówi feng shui?

Lustro umieszczone naprzeciwko łóżka według tradycji feng shui może uwięzić dusze podczas snu. Niezbyt dobrze widziane jest też wieszanie luster naprzeciwko siebie. Chińska sztuka przestrzega przed takimi dekoracjami, które mogą pomnożyć złą energię. Szczególnie zakazane jest umieszczenie lustra na wezgłowiu łóżka. Zgodnie z zasadami feng shui na jedno pomieszczenie powinno przypadać tylko jedno lustro. Taki dodatek w sypialni ma wiele zalet, które znacznie przewyższają wady niestosowania się do zaleceń feng shui.

Co zyskamy na lustrzanej przestrzeni?

Lustro w sypialni może w dużym stopniu wizualnie powiększyć przestrzeń. Umieszczone odpowiednio, stwarza iluzję większej sypialni, co jest szczególnie korzystne w przypadku mniejszych pomieszczeń. Lustro o dużych wymiarach optycznie powiększa przestrzeń i wprowadza więcej światła do wnętrza, szczególnie ustawione prostopadle do okien. Dzięki takim zabiegom światło nie razi nas po oczach, jednocześnie równomiernie rozprowadzając się po wnętrzu. Lustro wielkości łóżka wcale nie musi być częścią garderoby. Coraz większą popularnością cieszą się samoprzylepna folia lustrzana oraz lustro pleksi, które można powiesić nawet nad łóżkiem. Takie lustro może rozniecić nowe namiętności w zakochanych i stworzyć niezliczone możliwości zabawy u najmłodszych. 

 Jak powiesić lustro w sypialni – najciekawsze efekty 

Innym aspektem, który warto uwzględnić, jest dekoracyjna rola lustra w sypialni. Wybierając lustro o ciekawym kształcie lub ozdobnej ramie, możemy dodać charakteru i stylu naszej przestrzeni. Lustro stanie się wtedy centralnym punktem dekoracyjnym w sypialni, przyciągając uwagę i nadając jej wyjątkowy wygląd. Stojące lustro postawione w rogu pomieszczenia może zachwycić ozdobną ramą i pięknym wykończeniem. Małe lustra do powieszenia przybierają obecnie najbardziej fantazyjne kształty. Od tradycyjnie prostokątnych, po romboidalne, okrągłe i składające się z wielu osobnych części. Szafy z lustrzanymi drzwiczkami pozwolą optycznie powiększyć najmniejszą z sypialni. To, który model wybierzesz, ma duży wpływ na ostateczną atmosferę w sypialni. Będzie dobrym wyborem do domu sporządzonego w nowoczesnym stylu.

Lustro w sypialni – obiekt zachwytu lub niepokoju

Zanim przystąpisz do wieszania luster w sypialni swojej oraz znajomych, sprawdź artykuł na berkehome.pl/blogs/aktualnosci/lustro-w-sypialni-czy-warto-zastosowac. Poznasz dużo ciekawostek ze świata feng shui, ale też zastosowania luster w sypialni w nowoczesnym planowaniu wnętrz. Jedno jest pewne – na lustro w sypialni nigdy nie jest za późno!

Udostępnij w mediach społecznościowych

Komentarze

Dodaj komentarz